Načapal Machovského, pak sledoval gól přes celé hřiště. Stane se, ví Růžička

Foto: Marian Ježowicz, hcocelari.cz

Střet dvou týmů z čela tabulky, šlágr kola. Tak by se stručně dala charakterizovat bitva mezi třineckými Oceláři a pražskou Spartou. Atraktivní duel nabídl osm branek ze hry i samostatné nájezdy. Dva body nakonec brali Třinečtí.

Aplikace Tipsport extraligy

Teprve podruhé se letos utkali proti sobě. Třinec podruhé v ročníku hostil Spartu, podruhé ji dokázal zdolat. Opět šlo o atraktivní podívanou. „Takové zápasy musí bavit každého, když na sebe narazí dva týmy, kterým to šlape a jsou nahoře v tabulce. Já nejsem výjimka, ten zápas bavil všechny. Myslím, že musel bavit i diváky u televize,“ těšilo Martina Růžičku po skalpu Sparty.

Nejproduktivnější hráč extraligy v utkání zazářil. Růžička zapsal gól a dvě asistence, v samostatných nájezdech to pak byl jeho pokus, který se v konečném zúčtování jevil jako rozhodující. „Padlo spoustu branek, byly tam zvraty ve skóre. Škoda, že jsme dvoubrankové vedení neudrželi, ale jsme rádi i za dva body. Potvrdili jsme výkon ze zápasu s Hradcem Králové. Za vítězstvím jsme si šli jako tým, každý do jednoho chtěl stoprocentně uspět. Myslím, že to bylo vidět i na ledě. Za výhru jsme rádi,“ pokračoval třinecký útočník v hodnocení zápasu.

„Padlo spoustu branek, byly tam zvraty ve skóre.“

Růžičkova trefa byla z kategorie velice kuriózních. Matěj Machovský rozehrával zpoza vlastní branky a nevšiml si dotírajícího Růžičky. Ten pak zametl kotouč do prázdné branky. „Já na led skákal ze střídačky a Hreho (Patrik Hrehorčák, pozn. red.) tam dobře napadal. Myslím, že mě Matěj neviděl a chtěl to naslepo nahodit na spoluhráče. Doufal jsem, že by to takhle mohl zkusit. Když se tak stalo, tak jsem sebral puk a nakonec to spadlo do brány. Za ten gól jsem byl rád,“ popisuje „Růža“ svou trefu.

Neméně kuriózní gól ale padl i na druhé straně. Milan Jurčina sebral kotouč ve vlastním pásmu a napálil jej na třineckou branku. K údivu všech přítomných propadl kotouč brankáři Kacetlovi do sítě. „Tohle se v hokeji občas stane. Na nás bylo, abychom se otřepali a šli dál. Ondra chytal výborně, takové smolné branky prostě občas padnou. Nakonec nám skvěle pomohl v nájezdech,“ pochválil Růžička nešťastníka okamžiku.

V utkání Ocelářů se Spartou byly k vidění také emoce, které se z kluzišť bez přítomnosti diváků trochu vytratily. „Střetly se dva vynikající týmy a nikdo nechtěl prohrát. K tomu ty emoce prostě patří. Sebemenší frustrace vyvolá drobné potyčky, které jsou kořením hokeje. Patří to k tomu, nás to nijak nerozhodilo,“ ví třinecká sedmadvacítka.

„Pomohli jsme si ve dvojnásobné přesilovce, v té klasické nám to pořád nejde.“

Vypadá to, že se Oceláři vracejí do své pohody. Po vítězství nad Hradcem přišla dvoubodová výhra nad Spartou. Slezany ale stále tlačí bota v přesilovkách. „Pomohli jsme si ve dvojnásobné přesilovce, v té klasické nám to pořád nejde. Nedali jsme branky, nebudu proto říkat, že přesilovky máme dobré. Pracujeme na tom denně, trenéři zkouší výměny hráčů. Je teď na nás hráčích, kteří ty početní výhody hrají, abychom je opět zvedli. Určitě se na ně budeme neustále zaměřovat, jsou to velice důležité situace. Když si pomůžeme v přesilovkách, tak je větší šance, že budeme vyhrávat,“ uzavírá Martin Růžička.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz