Nabušit sebevědomí, pak to bude starý dobrý Litvínov! velí Kýhos

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

3. prosince 2019, 21:25

Václav Jáchim

V neděli oficiálně převzal tým, dva dny poté Vladimír Kýhos poprvé vedl Vervu v extraligovém duelu. Jeho už čtvrtý návrat do pozice hlavního kouče Severočechů dopadl výborně, unikátní obrat v Mladé Boleslavi znamenal pro hosty sladkou výhru 6:4. „Mám samozřejmě radost," hlásí spokojeně.

Nový fanshop

Zkušený bard se do nejvyšší soutěže vrátil po víc než roce. Loni na podzim byl odvolán od boleslavských Bruslařů, kteří teď byli prvním sokem Vervy po příchodu Kýhose na litvínovskou střídačku.

Dvě třetiny to vypadalo, že hosté utřou nos. Jenže pak dostal zápas neskutečný spád, Litvínov nasázel sokovi pět branek a slavil sladký triumf. „Do hráčů potřebujeme nabušit sebevědomí, pak to bude zase ten starý dobrý Litvínov," připomene.

Ptát se na pocity po takovém utkání je asi zbytečné, co říkáte?
Krásný. Jo, krásný! Potřebujeme body, tyhle jsou pro nás úplně zlaté. Nejsme na tom dobře, naopak Boleslav se pohybuje na špici a hraje výborně. Mají vynikající mužstvo. Pro nás opravdu zlaté body!

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Lepší návrat na střídačku Vervy jste si snad ani představovat nemohl, že?
Většinou to tak je, že když trenér vyhraje první zápas, tak to nemůže být lepší.

Jaké pokyny jste dával týmu před třetí třetinou, kdy jste prohrávali 1:4?
Myslím, že jsme i ve druhé třetině měli dost šancí. Některé góly jsme si dali skoro sami. Hlavně ten v přesilovce. Přesto jsme tam měli příležitosti, bylo jen otázkou času, kdy ty šance proměníme. Nebylo proč něco hráčům vyčítat, naopak to chtělo je povzbudit. Jak je vidět, zafungovalo to. Třetí třetinu jsme odehráli výborně.

Musel jste během druhé přestávky zvyšovat hlas?
Ani ne. Zvýšil bych ho, kdybych viděl, že na to hráči kašlou.

Pomohla i výměna brankářů? Místo zkušeného Januse jste poslal do hry nováčka Zajíčka, který neinkasoval.
Od Jardy Januse se to nějakým způsobem pořád odráželo. Vypadalo to, že není ve své kůži. Kdy jindy tam toho nového kluka dát, aby si to okoštoval. Můžu říci, že podal dobrý výkon. I když těch střel tolik nebylo, tak premiéru si odbyl slušnou.

Po dvou třetinách jste prohrávali 1:4, některé góly padly po hrubých chybách. Neříkal jste si, že vás u týmu čeká hodně práce?
Co jsme chtěli hrát, to ti kluci celkem plnili. Mužstvo Boleslavi je opravdu nabruslené, je docela fuška držet s nimi krok. A přesto jsme se do šancí dostali. Takže mě to ani nenapadlo.

Máte pocit, že tým teď potřebuje hlavně podpořit?
Ano, potřebují do sebe nabušit sebevědomí. A pak to bude zase starý dobrý Litvínov.

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Vybavíte si, kdy jste zažil podobný obrat? Pět branek během třetí třetiny?
Mám sklerózu, já si toho moc nepamatuju (směje se). Je to hokej, v něm je možné všechno. Dokud není 60. minuta, tak se může stát všechno.

Do sestavy se vrátil Karel Kubát, který byl před časem postaven mimo první tým a trénoval s juniorkou. Jednalo se o vaše rozhodnutí?
Ono to akorát vyšlo. Není to tak, že jsem přišel já. Kubát byl nějakou dobu připravený, trénoval. Protože ho znám, tak chci, aby hrál. Myslím, že to je nadprůměrný hráč. Podle mého nám hodně pomůže.

V Mladé Boleslavi jste v minulosti působil, angažmá jste končil loni na podzim. Měl jste teď tím pádem větší motivaci?
Neměl. To spíš fanoušci měli speciální motivaci (naráží na skandování domácího kotle "Kýhos ven!"). Né, u mě nebyl důvod.

Sestřih utkání Ml. Boleslav – Litvínov

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz