Nabídka Straky nešla odmítnout, líčí plzeňský sportovní manažer Vlasák

Foto: hcskoda.cz

29. dubna 2015, 16:21

Adam Bagar

Poté, co oznámil hořký konec jinak úspěšné a bohaté kariéry, se už předem očekávalo, že se útočník Tomáš Vlasák vrátí do Plzně, kde pro něj Martin Straka držel místo sportovního manažera. A jak vloni pravil, tak nakonec i slíbil. Jeho jmenování oznámil na oficiální tiskové konferenci klubu, s nímž v roce 2013 slavil jediný mistrovský titul. "S Plzní mám spojeny jedny z nejkrásnějších let mého života. Martin Straka je můj kamarád a když mi dal tuto nabídku, nemohl jsem odmítnout," přiznává Tomáš Vlasák.

HokejkaTV

"Jsem rád, že jsme se s Tomášem domluvili. Bude mít na starost výběr hráčů, který spolu doladíme, a pak také další věci kolem áčka. Hlavní náplní ale bude tvoření týmu, objíždění zápasů a vytypování případných posil. Zároveň bude pomáhat při tom nejdůležitějším, což je práce s mládeží. Čeká ho i spolupráce s trenéry v druholigových Klatovech," komentuje Vlasákovu činnost generální manažer Plzně Martin Straka.

"Věřím, že v následujících letech budeme znovu bojovat o titul. Udělám pro to maximum!"

Vlasák svému dlouholetému kamarádovi na nabídku kývl mimo jiné i proto, že se mu moc líbí aktuální kádr Škody. Ten je plný mladých a perspektivních hráčů. "Myslím, že mančaft mladých talentů je vhodně doplněný o zkušené hokejisty. Vidím zde správný mix, na němž chci dále pracovat. Věřím, že v následujících letech budeme znovu bojovat o titul. Slibuju všem fanouškům, že pro to udělám maximum!" hlásí Vlasák.

Na západ Čech se vrátil po roční přestávce, kterou si vyplnil velice neúspěšným angažmá v pražské Slavii. Ještě předtím stačil pověsit své brusle na hřebík a že by se ještě vrátil na led, nepředpokládá. Samozřejmě v roli hráče. Zato trenérská práce by ho lákala. "Konec je definitivní. Už bych se víc trápil, než bych z toho měl radost. Chci si udělat trenérské béčko a pak i áčko, ale to je běh na dlouhou trať," přiznává Vlasák.

Rozlučka? Zatím jsem se o tom s nikým nebavil, možná časem

Tomáš Vlasák už vloni přemýšlel o tom, jestli si kariéru prodlouží. Letos už však měl jasno přibližně v lednu, a nepovedená baráž s tímto rozhodnutím neměla nic společného. "Celý ročník byl psychicky i fyzicky strašně moc náročný. Věděl jsem, že sezona bude poslední. Ta další by už byla ne asi, ale určitě navíc," má jasno čtyřicetiletý hokejista, jenž ve sbírce vlastní i tři nejcennější, zlaté, kovy ze světových šampionátů.

Zkušený hokejista, jenž sehrál desítky utkání na mezinárodní scéně a desetkrát na vlastní kůži vyzkoušel zámořskou NHL v dresu Los Angeles by si jistě zasloužil nějaký rozlučkový duel v exhibičním duchu. "Zatím jsem se o tom s nikým ani moc nebavil. Možná až časem, uvidíme," uzavírá Tomáš Vlasák, který s plzeňským klubem podepsal smlouvu s platností od 1. května, tedy dne, kdy startuje domácí mistrovství světa.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz