Na zkoušce v Energii uspěli Šenkeřík a Švec, útočník pak posílil Sokolov

Foto: Kateřina Macečková, hokejkv.cz

Extraligové Karlovy Vary hlásí další novinky v kádru, na zkoušce v Energii uspěli obránce Petr Šenkeřík a útočník Marek Švec. Klub o tom informoval na svých webových stránkách.

Nový fanshop

Sedmadvacetiletý Petr Šenkeřík, který má na kontě 106 extraligových startů v barvách Komety Brno, Zlína, Slavie Praha a Vítkovic, hrál v lázeňském městě už na konci minulé sezony. Energii pomohl k návratu mezi tuzemskou elitu, za 27 utkání zapsal osm bodů (1+7).

Naše síla bude v útoku, tvrdí Vrdlovec. Proč odmítl nabídku z Varů? »

O rok mladší Marek Švec je karlovarským odchovancem, extraligu si však nikdy nezahrál a čeká na svou premiéru. Útočník hrál poslední tři sezony ve druhé nejvyšší soutěži – nejdřív rok za Třebíč, poté za Prostějov. V dresu Jestřábů zapsal 90 startů a 22 bodů (8+14).

Švec čerstvě posílil druholigový Sokolov, za který hrál už v letech 2013 až 2015. Nastupovat bude s číslem 60 na dresu a poprvé by se fanouškům Baníku mohl představit už ve středu, kdy jeden z favoritů soutěže hostí Řisuty. Do Energie má vyřízeny střídavé starty.

PREVIEW: Karlovy Vary jsou zpátky v extralize. Silnější? »

Další novinkou je návrat dvou juniorských beků, kteří už o víkendu naskočili do utkání extraligy juniorů. „František Klejna se neprobojoval do základní sestavy Litoměřic, stejně tak Filip Bernáth v Kadani. Oba se vrací do Karlových Varů a v současnosti trénují s juniorkou.“

Bleskové posily pro Kadaň: Jánský, Říha, Kachyňa či Kuchař »

Kádr Energie naopak opustil brankář Ondřej Kuchař. „Zamířil na hostování do Kadaně, kde bude trénovat i hrát zápasy. Do tréninku jsme místo něj zařadili mládežnického reprezentanta Jana Bednáře,“ prozrazuje pro web hokejkv.cz hlavní trenér týmu Martin Pešout.

Soupiska HC Energie Karlovy Vary

Brankáři:
Jan Bednář, Filip Novotný, Tomáš Závorka.

Obránci:
Filip Bernáth, Sabahudin Kovačevič, Daniel Krejčí, Michal Plutnar, Matic Podlipnik, Martin Rohan, Vladimír Sičák, Ondřej Šafář, Petr Šenkeřík, Jan Tomeček, David Tureček, Lukáš Vágner.

Útočníci:
Stanislav Balán, Ondřej Beránek, Jakub Flek, Sebastian Gorčík, Dávid Gríger, Tomáš Havránek, Martin Kohout, Adam Křemen, Jaromír Kverka, Adam Lapšanský, Tomáš Mikúš, Tomáš Rachůnek, Václav Skuhravý, Petr Stloukal, Marek Švec.

Příchody do HC Energie Karlovy Vary

Lukáš Vágner (Kometa Brno)
Tomáš Havránek (Kometa Brno)
Marek Švec (Prostějov)
Tomáš Mikúš (Nitra)
Adam Lapšanský (Ravensburg)

Odchody z HC Energie Karlovy Vary

Henri Tuominen (konec kariéry)
Daniel Vrdlovec (Ústí nad Labem)
Tomáš Rohan (Sokolov)
Matěj Zadražil (Sokolov)
Adam Rulík (Sokolov)
Tomáš Harkabus (Jihlava)
Martin Osmík (Jihlava)
Michal Vachovec (Krakov)
Milan Davídek (Ústí nad Labem)
Martin Weinhold (Ústí nad Labem)
Tomáš Kvapil (Sokolov)
Ondřej Kuchař (Kadaň)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz