Na tým jsem pyšný, hlásí Gulaš. Co by se měli Švédové učit od Čechů?

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

Plzeňská jízda hokejovou Evropou skončila těsně před branami finále. Katem indiánů se stala švédská Frölunda, která po domácí výhře 6:3 nedopustila žádné drama a na západě Čech se radovala z vítězství 3:1.

HokejkaTV

MVP CHL? Hlasujte pro Milana Gulaše! »

Plzeňští doma museli smazat třígólové manko, ale vstup do utkání se jim vůbec nepovedl. Už po 192 sekundách zase ztráceli. „Měli jsem z nich respekt a na začátku nám to trochu uškodilo. Nehráli jsme podle našich představ. Chtěli jsme dát rychlý gól, abychom se do zápasu dostali, ale to se bohužel nestalo,“ mrzí kapitána Milana Gulaše.

Kodýtek po prohraném semifinále Ligy mistrů

Od druhé třetiny domácí přidali, ale těžko se prosazovali proti tak kvalitnímu soupeři jako je Frölunda. „Šli jsme do toho s tím, že nemáme co ztratit. Chtěli jsme se pokusit o malý zázrak. Pro nás by bylo špatně, kdybychom to odevzdali. Tímhle zápasem jsme se připravili i na další extraligové utkání,“ ví plzeňský brankář Dominik Frodl.

„Jsem na náš tým velice pyšný, celou Ligu mistrů jsme odehráli perfektně.“

Indiáni dřeli, ale místo vyrovnání přišly na začátku třetí třetiny další dvě švédské rány. Bylo definitivně hotovo. Na konečných 1:3 a celkově 4:9 pak už jen snižoval Denis Kindl. Plzeň si přes konec těsně před branami finále vysloužila pořádný aplaus Home Monitoring Arény, do které na semifinále CHL dorazilo přes pět tisíc fanoušků.

„Patří jim velký dík, že nám tleskali vestoje, byly tam i mexické vlny, také po utkání zůstali na svých místech. To by se lidé ve Švédsku od našich mohli učit. Prostě skvělé,“ září Frodl. „Všichni fanoušci museli vidět, že jsme bojovali. Hráli jsme suprově. Myslím, že jsme udělali skvělé jméno českému hokeji,“ dodává gólman indiánů.

„Myslím, že jsme udělali skvělé jméno českému hokeji.“

Ti se prokousali do semifinále s nevídanou suverenitou, když po úvodních deseti střetnutích nenašli přemožitele. Sérii zastavila až Frölunda. „Po celou dobu jsme si drželi standard, ale oni mají vynikající tým a není náhoda, že soutěž dvakrát vyhráli. Jsem na náš tým velice pyšný, celou Ligu mistrů jsme odehráli perfektně,“ těší Gulaše.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz