Na tohle jsme čtyři roky čekali, září Jágr. Zasáhne do baráže o extraligu?

Foto: Pavel Kacerovský, hcmotor.cz

21. března 2018, 11:47

Adam Bagar

Dvakrát skončili ve čtvrtfinále, jednou v semifinále, dočkali se až letos. Hokejisté Kladna ovládli semifinálovou sérii s Motorem a prvně od sestupu z nejvyšší soutěže zabojují v baráži o návrat mezi tuzemskou elitu! "Čekali jsme čtyři roky, než si tuhle situaci zažijeme," jásá v rozhovoru na klubovém webu Jaromír Jágr, který nasbíral potřebných 15 startů pro start v baráži.

Nový fanshop

Legendární útočník ale stále není fit a potýká se s následky ataku havířovského Marka Sikory, při němž si před více než měsícem obnovil zranění vazů v pravém koleni a poškodil meniskus. Nad jeho startem v bojích o extraligu tak visí otazník. „Vůbec nevím, jak to se mnou dopadne a jestli budu schopný hrát,“ přiznává kladenská osmašedesátka.

„Ale aspoň mám extra motivaci neukončit sezonu a dál trénovat. Bolest mi zatím neumožnila naplno trénovat. Moje nohy jsou slabé na to, abych mohl jít do nějakého bruslení či fyzických kontaktů. To bych nezvládl a šance, že bych se znovu zranil, je obrovská,“ hlásí Jaromír Jágr, který v play off WSM Ligy sbíral starty jen po sekundách.

Přesto si chvíle s kladenským týmem užívá. „Jsem rád, že jsem s kluky mohl být na střídačce, mohl jim pomoct, poradit. Žil jsem s nimi,“ těší šestačtyřicetiletého útočníka po postupu jeho Rytířů do baráže o Tipsport extraligu. „Čekali jsme čtyři roky, než si tuhle situaci zažijeme,“ připomíná minulé sezony, v nichž maximem bylo semifinále.

„Myslím, že nám před sérií nikdo nedával šanci, což kluky motivovalo. Tohle jim dodá velké sebevědomí do baráže. Teď už jen záleží, jak moc chtějí extraligu hrát.“

Letos si Kladno nejdřív poradilo s Prostějovem 4:2 na zápasy, poté zastavilo už v pěti utkáních ambiciózní České Budějovice. „Myslím, že nám před sérií s Motorem nikdo nedával šanci, to kluky motivovalo. Věřili si, že můžou vyhrát a povedlo se, dodá jim to velké sebevědomí do baráže. Teď už jen záleží, jak moc chtějí extraligu hrát,“ líčí.

Foto: Pavel Kacerovský, hcmotor.cz

Jágr měl z kladenské hry dobrý pocit. „Nemáme to postavené jen na první pětce, každý hráč má svou úlohu. Mužstvo je dobře poskládané. Kluci se výborně doplňovali, nepanikařili, hráli disciplinovaně a nebáli se chodit do soubojů. Toho si moc vážím. Měl jsem pocit, že jsme na tom taky velmi dobře fyzicky,“ pokyvuje kladenský majitel.

Výsledek mě mrzí hlavně kvůli lidem, smutní Čáp po vyřazení Motoru »

Teď si Rytíři užijí zaslouženého zápasového volna, ale už v úterý 27. března odstartují baráž na jihlavském ledě. Dál se utkají s Litvínovem a dobře známými Karlovými Vary. „Extraligové týmy mají zkušenosti, ale my máme výhodu v tom, že jsme do posledního utkání hráli o všechno. To oni říct nemůžou, musejí dohrávat svou soutěž,“ uzavírá.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz