Na tlak jsem zvyklý, hlásí navrátilec Látal. Dovolenou vyměnil za tréninky

Foto: bkboleslav.cz

22. července 2018, 13:11

Jan Šimek

Uplynulý ročník strávil na hostování v Hradci Králové, v nové extraligové sezoně už bude znovu hájit barvy Mladé Boleslavi, kde jinak působí už více než čtyři roky. Martin Látal se vrací do klubu, kde mimochodem na pozici sportovního manažera působí jeho otec Jaromír. Útočník Bruslařů tak bude znovu pod drobnohledem veřejnosti. „Tlak na mě byl vždycky. Obzvlášť, když tu byl můj otec,“ přiznává v rozhovoru pro klubový web.

Nový fanshop

Možná i proto teď společně s několika spoluhráči – Ondřejem Dlapou, Františkem Hrdinkou, Oldrichem Kotvanem a Jakubem Orsavou poctivě makají. „U moře jsem byl hned po sezoně. Teď jsme s přítelkyní v Mladé Boleslavi. S kluky chodíme přes týden trénovat. Víkendy si ještě necháváme volné, ale jinak každý den makáme,“ popisuje Látal.

V uplynulém ročníku se možná trochu překvapivě stěhoval do Hradce Králové a pod Bílou věží odehrál 38 utkání základní části, ve kterých vstřelil pět branek a přidal sedm asistencí. Dalších 9 zápasů sehrál v play off.

Nečekal jsem, že mě Mladá Boleslav odstraní

„Začátek byl pro mě docela šok. Nečekal jsem, že mě Boleslav takhle... Nevím jak to nazvat. Asi odstraní. Jo, asi tak bych to řekl. Z toho jsem se popravdě docela dlouho dostával. Na začátku mi to vůbec nedošlo, pak jsem si to tedy začal postupně uvědomovat,“ vykládá pro web Bruslařů.

„Po měsíci v Hradci už jsem si docela zvykl a cítil jsem se tam dobře. Byl jsem tam spokojený. Mrzí mě, že se neudělalo aspoň finále, protože mužstvo tam na něj bylo poskládané,“ myslí si.

Táta se mi snaží radit, ale mám trochu svou hlavu

Teď je všechno jinak a Martin Látal je zpátky ve městě škodovek. Zajímavostí je, že v klubu pracuje coby sportovní manažer jeho otec Jaromír. Je jasné, že se lehce může stát terčem nepříjemných narážek. Jak se s tím srovnává? „Tlak na mě byl vždycky. Obzvlášť, když tu byl můj otec. Tlak je vytvořený tím, že vám lidi vyčítají každou chybu. Musíte dělat všechno vzorně, protože jste každý den pod drobnohledem. Už jsem na to ale docela zvyklý,“ tvrdí.

„Otec je ke mně jinak velmi upřímný. Dost často, třeba i minulý rok, kdy ještě nepracoval v Mladé Boleslavi, za mnou přijel a já jsem si myslel, že jsem odehrál dobrý zápas. Táta to ale celé zbojkotoval. Snaží se mi radit, ale já mám trochu svou hlavu,“ usmívá se Martin Látal.

Chceme se pohybovat v horní části tabulky, hlásí Kýhos »

V nové sezoně by Bruslařům rád pomohl do vyšších extraligových pater. „Doufám, že tu bude hrát minimálně takový hokej, jaký se tu hrával. Aby bavil lidi, ale i nás. Určitě je to trochu náročnější než nějaký ťukec, ale přináší to ovoce, takže já se na to moc těším,“ pokračuje třicetiletý hokejista.

„Jde to ruku v ruce. Pokud hrajete dobrý hokej, vrátí se vám to v podobě výsledků nebo úspěchů. Samozřejmě jde i o kvalitu. Jihlava se v minulé sezoně taky snažila, přesto spadla. U nás je ale kvalita v podání hráčů jako jsou Klepiš nebo Vondrka. Myslím si, že je to na dobré cestě,“ dodává na závěr.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz