Na tenhle turnaj nikdy nezapomenu, září Tomáš Zohorna. Co je s Hynkem?

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

(STOCKHOLM, od našeho zpravodaje) Přes závěrečnou porážku s Ruskem zářil spokojeností. Aby taky ne, když Češi ovládli turnaj a on si navíc splnil obrovský sen, když nastoupil s bratry Hynkem a Radimem v jednom útoku. „Prostě bomba," hodnotí Švédské hry Tomáš Zohorna.

Jágr Chance liga

Hlavně na čtvrteční duel se Švédskem bude ještě dlouho vzpomínat, to bratři Zohornové spolu prožili velkou reprezentační premiéru. V neděli si pak spolupráci zopakovali. „Myslím, že díky tomu na turnaj nikdy nezapomenu. Jsme za šanci moc rádi. Navíc se přiletěli podívat taky rodiče, takže bomba," líčí nejstarší z trojice sourozenců.

Tomáš Zohorna si zápasy užíval a na jeho hře to bylo znát. „Mám z toho dobrý pocit, dostal jsem hodně prostoru, dal gól a hlavně si zahrál s Hynkem a Radimem. Každé střídání s nimi na ledě byl pro mě zážitek. Turnaj jsem si moc užíval," hlásí zkušený útočník Chabarovsku. Bráchové nebyli ve Švédsku jen nějakou atrakcí, hráli výborně.

Řekli si svými výkony o další společné zápasy? „Uvidíme, co bude dál. Teď všichni odletíme do svých klubů. Mně za čtrnáct dní skončí sezona, ale kluky čeká nejspíš play off. Budu jim fandit. Určitě bych byl rád, kdybychom se zase v nároďáku sešli. Každá minuta, kdy jsme spolu v kabině, je prostě paráda," přiznává šťastný Tomáš Zohorna.

V závěru turnaje mu trošku zatrnulo, když arénu s bolestmi opouštěl bratr Hynek, ale nakonec se zdá, že by měl být v pořádku. „Bavili jsme se už o tom a snad by to měl být jenom natažený vaz. Každopádně raději půjde na vyšetření a uvidí se. Ale nic vážného by to nemělo být," říká jediný střelec českého národního týmu proti Rusku.

Proti Rusům nám chyběl týmový duch, zlobí se Říha

„Polovinu utkání jsme hráli dobře. Jakmile Rusové vyrovnali, tak se to trošku otočilo. Zvedlo jim to sebevědomí. Nechali jsme jim několikrát dost prostoru, což se jim líbí. Kvůli tomu vznikaly další chyby a oni je potrestali. Pak jsme měli nějaké šance a mohli jim to ještě zkomplikovat, ale je to o gólech," hodnotí závěrečnou porážku 1:3.

Reprezentanti po dvou parádních vystoupeních se Švédy a Finy padli s Rusy, přesto slavili. Po dlouhých 25 letech totiž dokázali Švédské hry ovládnout. „Jasně, že jsme chtěli vyhrát všechny tři zápasy, ale i tak super. Odehráli jsme výborné dva zápasy a skončili první, takže určitě bude s turnajem panovat spokojenost," uzavírá Zohorna.

Byla vidět únava z náročného programu, říká Hrubec

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz