Na Rusky jsme měly. Nevím, co se pak stalo, mrzí Vozdeckou

Foto: Karel Švec, cslh.cz

Hodně toužily zahrát si před vlastními fanoušky semifinále, jenže českým hokejistkám do osmnácti let to nevyšlo. Od medailového snu je odstřihly Rusky, jejich nejčastější soupeř, kterému podruhé v řadě nedokázaly dát gól. A výpadek ve druhé třetině kvalitní tým sborné potrestal. V semifinále ho čekají Spojené státy, o druhý lístek do finále se utkají Kanada se Švédskem.

Plekanec TELH

2:3, 5:4, 2:5 a 0:1. Právě tak vypadala vzájemná bilance soupeřů v letošní sezoně z pohledu českého týmu, když přišel na řadu nejdůležitější zápas. Sborná za sebou měla program ve výše postavené skupině A, kde prohrála 1:6 s USA, 2:4 s Kanadou a porazila Švédsko 2:1 v nájezdech. Jen asi osmnáct hodin předtím, než vyjela na přerovském ledě ke čtvrtfinále.

„Říkaly jsme si to samé, co od začátku mistrovství. Že budeme hrát svůj hokej, budeme je napadat a nepustíme je k puku,“ říká Eliška Vozdecká. Jenže to se Češkám dařilo jen dvacet minut. „První třetinu jsme hrály hodně dobře, určitě jsme na ně měly. Nevím, co se stalo druhou třetinu. Zalekly jsme se jich, vystrašily nás ty dva góly a pak jsme se položily. Až posledních deset minut jsme zase začaly bojovat, ale bohužel to nestačilo.“

Sluší se říct, že na letošním šampionátu celkově moc gólů nepadá. To ale nic nemění na tom, že koncovka zůstává českou bolestí. „Jo, musíme střílet víc a přesněji, měly by chodit přihrávky do branky nebo na dorážku... Musíme stát ještě gólmance před maskou a jednou to tam prostě musí spadnout.“ Bohužel tentokrát nespadlo.

A druhý jmenovatel, jenž spojuje všechny zápasy domácích hokejistek na turnaji? Chyběly konstantní výkony, ani jednou se jim v utkání nepovedly víc než dvě třetiny. Naděje na medaili tentokrát zhatil výpadek v prostřední části.

„Asi jsme si řekly, že když to první třetinu šlo, tak se druhou nemusíme ani snažit. Padlo to na nás a pak jsme se musely zase zvedat ve třetí třetině,“ přemýšlí Vozdecká. Tou dobou už síly razantně ubývaly – při čtvrtém duelu v pěti dnech (a počtvrté velmi těsném) se nebylo čemu divit.

Ke všemu se přidaly velké emoce plynoucí z tvrdé hry Rusek a výkonu rozhodčích, jimž se zápas postupně rozsypal mezi prsty. A to i nebýt závěrečné bitky. Nervů, protestů a diskusí byla celá spousta už předtím. „Určitě nás to rozhodilo, nebyly jsme tím nadšené. Ale co máme dělat. Jsou to rozhodčí a co řekne rozhodčí, to platí,“ uznává česká obránkyně.

„Emoce jsou vždycky. My do toho jdeme taky tvrději,“ reaguje Šarlota Tomasco. „Rusky nebyly ani tak těžký soupeř. Hrály stejně dobře jako my, akorát my jsme neproměňovaly šance,“ souhlasí.

Teď před českým týmem stojí odpočinek a pak v pátek večer tečka za šampionátem. Tedy druhý zápas s Finskem po třech dnech od vítězství 3:2 v prodloužení. Ve hře bude páté místo. „Chceme ještě bojovat, nechceme to vzdávat,“ hlásí bojovně Vozdecká a Tomasco doplňuje: „Zregenerujeme, něco si povíme, večer si pustíme nějaký hezký film, nabaštíme se a všechno bude v pořádku.“

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz