Na OH bych bral i post trojky, říká zklamaný Hudáček. Kritizuje Lašáka

Foto: iihf.com

19. ledna 2018, 10:54

Adam Bagar

Slováci nominovali na turnaj pod pěti kruhy hned čtrnáctku krajánků působících v české extralize, zato z KHL překvapivě jen beka Michala Čajkovského! Na seznamu hráčů pro Pchjongčchang mimo jiné chybí brankář Július Hudáček. "Jsem zklamaný," přiznává v otevřeném rozhovoru pro slovenský deník Šport.

Nový fanshop

"V Čerepovci z toho byli taky v šoku. Trenér Ramsay se bohužel jezdil dívat jen na slovenskou a českou extraligu. Mohl se přijet podívat na pár zápasů do Ruska. Viděl mě chytat v klubu jen při zápase na Slovanu, kde jsem zrovna podal můj nejhorší výkon v sezoně," mrzí slovenského brankáře, který kroutí hlavou nad výčtem nominovaných.

Slováci ukázali na čtrnáct borců z české extraligy, deset z domácí soutěže a z KHL jen na zadáka Michala Čajkovského. "Úroveň slovenské ligy je úplně jinde. Zarazilo mě, že v nominaci chybí bratr Libor a taky hráči ze Slovanu Bratislava. Líbil se mi i liberecký Adam Jánošík, ale to je jen můj názor. Zodpovědní jsou trenéři, ne já," říká Hudáček.

"Trenér Ramsay se bohužel jezdil dívat jen na slovenskou a českou extraligu."

Ten podobně jako Meszároš, Viedenský, Skalický a další figuruje jen mezi náhradníky. Vedení národního týmu Hudáčkovu absenci vysvětluje tím, že nemělo smysl jej brát jako brankářskou trojku. "Bral bych i tuhle pozici, na olympiádě si často zachytá i třetí brankář. Ale se mnou se o tom nikdo podrobněji nebavil," štve zkušeného gólmana.

O post jedničky se mají porvat sparťan Ján Laco a kohout Branislav Konrád, jako třetí brankář se do Jižní Koreje podívá hradecký Patrik Rybár. "Abych pravdu řekl, tušil jsem to už od prosince podle toho, jak se mnou byly věci odkomunikované," pokračuje devětadvacetiletý Hudáček. Podle něj mu mohly uškodit i výsledky na posledních MS.

S bráchou jsme vždycky jeli reprezentovat, možná jsme na to doplatili

Naposledy se naši východní sousedé v Kolíně nad Rýnem klepali o záchranu, nakonec skončili až čtrnáctí. "Mohlo to hrát svou roli. Nechci se obhajovat, ale na posledním šampionátu byl špatný systém, tam by nám nepomohl žádný jiný gólman. Nic nefungovalo, před posledním utkáním se Švédy už jsem ani nechtěl do brány," přiznává.

Július Hudáček byl v posledních letech pravidelným slovenským reprezentantem. "Vždy pro mě byla čest reprezentovat. Rád bych řekl, že Hudáčkovci šli do nároďáku úplně pod každým trenérem, nevybírali si. Pár kluků vymýšlelo. I ti, kteří jsou nyní v nominaci. S Liborem jsme vždycky jeli a možná jsme na to taky doplatili," přemýšlí.

"Na MS nic nefungovalo, před posledním utkáním se Švédy už jsem ani nechtěl do brány."

Pokud by přišla nominace na MS v Kodani a Herningu, Hudáček by ji odmítl. "Ale ne kvůli té situaci. Manželka má během turnaje termín porodu, takže chci být u ní," říká Hudáček, který nevyloučil ani konec ve slovenské reprezentaci. "Všechno je to čerstvé. Osm roků jsem jezdil na reprezentační srazy, možná je čas na přestávku," hlásí.

Hudáček se pustil také do Jána Lašáka, jenž ve slovenském nároďáku od nové sezony vede gólmany. "Nemyslím si, že brankář, který ukončí kariéru, by měl být hned koučem v seniorské repre. Chytat a trénovat jsou odlišné věci. Každý by měl projít juniorskými výběry. Mi osobně vyhovoval Peter Kosa, který má zkušenosti," zakončuje.

Nominace Slovenska na olympijské hry:

Brankáři:
Ján Laco (HC Sparta Praha, Česko), Branislav Konrád (HC Olomouc, Česko), Patrik Rybár (Mountfield HK, Česko).

Obránci:
Ivan Baranka (HC VÍTKOVICE RIDERA, Česko), Michal Čajkovský (Jekatěrinburg, KHL), Dominik Graňák (Mountfield HK, Česko), Marek Ďaloga, Juraj Mikuš (oba HC Sparta Praha, Česko), Tomáš Starosta (Dukla Trenčín), Juraj Valach (Piráti Chomutov, Česko), Peter Čerešňák (HC Škoda Plzeň, Česko).

Útočníci: 
Martin Bakoš (Bílí Tygři Liberec, Česko), Tomáš Surový, Miloš Bubela, Patrik Lamper (všichni Banská Bystrica), Marcel Haščák (HC Kometa Brno, Česko), Lukáš Cingeľ (Mountfield HK, Česko), Tomáš Marcinko (HC Oceláři Třinec, Česko), Ladislav Nagy, Marek Hovorka (oba Košice), Andrej Kudrna (HC Sparta Praha, Česko), Peter Ölvecký (Dukla Trenčín), Michal Krištof, Matej Paulovič (oba Nitra), Matúš Sukeľ (Liptovský Mikuláš).

Náhradníci: 
Július Hudáček (Čerepovec, KHL), Marek Čiliak (Kometa Brno, Česko), Adam Jánošík (Bílí Tygři Liberec), Ladislav Romančík (Dukla Trenčín), Oldrich Kotvan (BK Mladá Boleslav, Česko), Martin Gernát (Lausanne, Švýcarsko), Andrej Meszároš, Marek Viedenský, Tomáš Hrnka, Pavol Skalický (všichni Slovan Bratislava, KHL), Radoslav Tybor (HC VÍTKOVICE RIDERA, Česko), Libor Hudáček (Örebro, Švédsko).

Trenéři: Craig Ramsay, Vladimír Országh a Ján Lašák.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz