Na Moravce z Nagana se mě občas ptají, hlásí žolík Boleslavi. Pláněk děkoval vrátnému

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Soupeři z Hané nedali šanci, zejména v první třetině hráli hokejisté Mladé Boleslavi jako z partesu. Byl jich plný led, tradičně skvěle bruslili a jasně kráčeli za vítězstvím. Premiérovou extraligovou trefou se na něm podílel také sedmnáctiletý zadák David Moravec, který hrál celkově šesté utkání mezi tuzemskou elitou. „Mám strašnou radost," hlásí člen reprezentační osmnáctky.

O Kapku lepší hokej

Šikovný bek potvrzuje talent, mezi mantinely nejvyšší soutěže se ukazuje velice sympaticky. V pátek na vítkovickém ledě dostal od trenérů Rulíka s Paterou v utkání téměř 17 minut, proti Olomouci strávil ve hře jen o něco málo méně.

„Musím říci, že to zatím zvládá velmi dobře," konstatuje Radim Rulík. „Jsem rád, že takhle mladý hráč na to má. Cením si toho. Jde jen o to, aby se mu nezamotala hlava. Aby byl pevně nohama na zemi a pracoval na sobě. Když bude hrát dobře, prostor dostane."

Moravec si počínal aktivně, nebál se. V čase 18:02 navíc zařídil v pořadí třetí boleslavskou branku. „Byl tam odražený puk nahoru, útočník ho úplně netrefil. Jediné, co mi zbývalo, bylo buď nahodit na bránu, nebo vystřelit. Tak jsem vystřelil a povedlo se," popisuje.

Jelikož šlo o první gól v extralize, dostal kotouč na památku. Ale Moravcův parťák Martin Pláněk to s ulovením trofeje neměl vůbec jednoduché, brankář Jan Lukáš totiž puk odpálil mimo hrací plochu. Kotouč zůstal viset v síti nad plexisklem. „Představoval jsem si, že to bude lehčí. Jsem rád, že jsem ho získal," reaguje Pláněk.

Naštěstí pomohl pohotový vrátný, který utkání sledoval u hrací plochy. „Ještě že tam byl. Bál jsem se, abych nemusel sundat brusle. Jsem rád, že tam stál a byl ochotný. Lezl tam po sítích a podal mi ho," děkuje na dálku Pláněk. Moravec věděl, že kýžená trofej dala parťákovi práci. „Všiml jsem si toho, s klukama jsme se tomu trošku smáli." Kam památeční kotouč uloží? „Určitě si ho schovám, nebo ho vezmu rodičům."

Mladý obránce byl po utkání hodně nadšený. Bruslaři vyhráli, soupeři v podstatě nic nedovolili. Moravec slavil gól, navíc přidal i několik jiných zajímavých momentů. Ve třetí třetině například parádně vyrazil dopředu a zpoza brány hledal bleskovou zadovkou spoluhráče v palebné pozici. Je vidět, že talent skutečně má.

Sestřih utkání

K sebevědomí mu pomáhají starty v TELH. „Jsem hlavně rád, že mohu přijít na trénink s klukama z áčka. A zápasy? No to je úplně super," září. V souboji s Olomoucí bruslil vedle ostříleného Martina Pláňka. „Je to skvělé, nemohu si na nic stěžovat. Buď on vyjede dopředu a já ho zajistím, anebo naopak. Nemám vedle něj vůbec žádné obavy," potvrzuje.

Oba zadáci shodou okolností skórovali. Který gól byl hezčí? „Já mám radost ze všech gólů. Oba byly velice hezké, možná tem můj i hezčí. Ale jelikož Mory dal první extraligový gól, tak to nechám asi jemu," povídá s nadhledem Pláněk. Když slyší dotaz na mladého kolegu, má slova chvály: „Hraje se mi s ním úžasně. Ve všem mě podporuje, já si mohu dovolit zaútočit, protože on je výborný dozadu. Mám to s ním jednoduché, hodně si pomáháme," dodává.

David Moravec má všechno před sebou. Když na sobě bude dál makat, hodně o něm uslyšíme. Bezpochyby dělá čest známému hokejovému jménu, které nosí olympijský vítěz z Nagana a dvojnásobný mistr světa. „Nemám s ním nic společného, ale lidé se mě na něj občas ptají," usměje se. Je prý zvyklý. „Nijak to nevnímám," uzavírá.

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz