Na ledě jsou i Vítkovice. Hotový kádr čeká zeštíhlení, kdy se připojí Polák?

Foto: facebook.com/hcvitkovice

Poprvé měly na led vyjet už v pondělí, nakonec se tak stalo až ve čtvrtek večer. Vítkovice preventivně odložily start druhé fáze přípravy a poté, co hráči i kompletní realizační tým absolvoval testy na přítomnost viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem, mohly vyrazit na led.

partneři českého hokeje

Pod vedením trenérského tria Mojmír Trličík – Darek Stránský – Ladislav Svozil se mezi mantinely v ostrém tempu prohánělo 26 hokejistů. „Trénink měl šedesát minut. Hned od začátku jsme jeli ve vysoké intenzitě, protože volno bylo krátké a hráči byli jasně připraveni. Od pátku trénujeme dvoufázově nebo po skupinách, tak jak to bývá tradiční,“ říká pro vítkovický web Mojmír Trličík.

Vzhledem k posunu přípravy na ledě o tři dny, hráči na ledě potí krev i přes víkend. „Takový je současný plán. V první fázi se devět dní včetně dvojzápasu v rámci Generali Česká Cupu jede v jednom bloku na ledě a samozřejmě také v posilovně. Akčně jsme tam vložili i víkend, ať jsme na zápasy připraveni,“ vysvětluje kouč Vítkovic.

Na prvním tréninku v Multifunkční hale scházeli jen zadáci Roman Polák a Jesse Dudas. „S Romanem Polákem jsme byli domluveni, že se k nám připojí ve druhém týdnu přípravy na ledě, takže od pondělí bude trénovat s námi. Jesse Dudas by měl přiletět 16. srpna s tím, že doléčuje zranění z individuální přípravy, z níž má zdravotní problém se zády. Jinak jsou všichni přítomni a zdravotně připraveni,“ pochvaluje si.

V Ostravě už trénoval i Rostislav Marosz, jenž ve Vítkovicích hostuje z Kladna. „Práce majitele Aleše Pavlíka a Romana Šimíčka byla excelentní, takže máme přesně to, co jsme chtěli a kádr je hotový, v podstatě se bude jen zužovat,“ předesílá Trličík. „Jak se situace každým dnem i ve společnosti vyvíjí a mění kvůi koronaviru, se samozřejmě může stát, že nějaká změna může nastat, ale moc s tím nepočítáme,“ dodává.

Vítkovické čeká úvodní zápas v úterý 4. srpna, kdy se na ledě Zlína střetnou v rámci Generali Česká Cupu s tamním celkem. Dva dny na to Ostravané na kluzišti vyzvou rivala z Třince.

Foto: facebook.com/hcvitkovice

Foto: facebook.com/hcvitkovice

Aktuální kádr HC VÍTKOVICE RIDERA

Brankáři:
Miroslav Svoboda, Daniel Dolejš.

Obránci:
Roman Polák, Robert Černý, Jesse Dudás, Patrik Koch, Lukáš Kovář, Jakub Kubeš, Jan Štencel, Peter Trška.

Útočníci:
Zbyněk Irgl, Lukáš Krenželok, Jan Hruška, Martin Dočekal, Rastislav Dej, Tomáš Kubalík, Dominik Lakatoš, Alexandre Mallet, Josef Mikyska, Jan Schleiss, Nicolas Werbik, Jan Bernovský, Jozef Baláž, Petr Fridrich, Peter Šišovský, Rostislav Marosz (do prosince).

Foto: facebook.com/hcvitkovice

Foto: facebook.com/hcvitkovice

Foto: facebook.com/hcvitkovice

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz