Na led skočil omylem. A dal gól! Užíval jsem si každou vteřinu, září Lang

Foto: Roman Turovský, hcplzen.cz

Dal o sobě vědět na mistrovství světa juniorů, kde byl nejproduktivnějším hráčem týmu. Po návratu z Kanady hned dostal šanci v mateřské Plzni, kterou trápí akutní nedostatek útočníků.

O Kapku lepší hokej

Martin Lang ve svém prvním extraligovém zápasu nastoupil po boku Milana Gulaše a za důvěru se odvděčil dvěma góly za 25 sekund! Výrazně tak přispěl k vítězství Škody 4:3 nad Karlovými Vary.

Lang doposud nastupoval ve 2. lize za Klatovy nebo v Chance lize za Litoměřice. Dostal však pozvánku na přípravný kemp před mistrovstvím světa juniorů a udržel se až do konečné nominace.

Dobrá forma na šampionátu mu ale podle jeho slov ke dvěma gólům proti Energii nepomohla. „Extraliga a mistrovství světa juniorů, to je úplně jiný hokej,“ myslí si Lang.

Ten se navíc musel poprat po návratu s časovým posunem a přechodem na širší kluziště. „Aklimatizace byla složitá, před zápasem jsem se probudil ve tři ráno. Ani přechod na rychlejší tempo a větší hřiště nebyl snadný,“ říká mladý útočník.

Začátek zápasu neměli Západočeši ideální, v první třetině byli horší, ale neinkasovali. „Zápas jsme začali špatně, ale po první třetině jsme si v kabině řekli, co musíme změnit,“ doplňuje Lang, kterému se druhá část povedla skvěle.

Ve 31. minutě zaznamenal první extraligovou trefu, z mezikruží se trefil přesně k tyči. Na ledě přitom ještě neměl být. „Střídat Jana Eberleho měl Milan Gulaš, ale omylem jsem mu tam skočil já,“ směje se Lang. „Omlouval jsem se mu, ale gólem jsem to snad napravil,“ dodává rodák z Rokycan.

„Radost jsme měli oba dva. Před zápasem jsme se hecovali, moc si přejeme úspěch.“

A za dalších 25 sekund se radoval znovu, tentokrát po přesné ráně z otočky. K oběma gólům mu jako první radoval jeho parťák z dvacítky David Jiříček. „Radost jsme měli oba dva. Před zápasem jsme se hecovali, moc si přejeme úspěch,“ usmívá se Lang.

Devatenáctiletý křídelník při své premiéře v Tipsport extralize strávil na ledě přes 19 minut. Při absenci pěti plzeňských útočníků dostal prostor v první formaci po boku Milana Gulaše a Petra Kodýtka.

„Jsou to pro mě skvělé zkušenosti. Užíval jsem si každou vteřinu vedle nejlepšího hráče extraligy i Petra Kodýtka, který se také vypracoval mezi nejkvalitnější útočníky,“ září Lang po povedeném zápase.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz