Na konec kariéry Poruba? Je to varianta, připustil Polák

Foto: nhl.com

Zkušený obránce Roman Polák prozradil, že přemýšlí o překvapivé variantě. Až se bude jeho kariéra chýlit ke konci, mohl by se vrátit do mateřské Poruby.

HokejkaTV

„Teď je v Porubě zase první liga, tak jsem si říkal, že bych do toho šel už s tím, aby mě hokej jen bavil. Neměl bych žádný stres," řekl Polák pro Moravskoslezský deník. „Nebylo by špatné se tam vrátit na sezonu a jednou to tam ukončit. Člověk ale nikdy neví."

„Vždy se o mě říkalo, že jsem odchovanec Vítkovic, přitom já byl do šestnácti nebo sedmnácti let v Porubě. Až pak jsem šel do Vítkovic," vypráví účastník ZOH 2010 či Světového poháru 2016 v rozhovoru pro Deník.

Momentálně jsou ale podobné úvahy jen v rovině Co by, kdyby...

Třiatřicetiletý Polák minulý týden o rok prodloužil smlouvu s Dallasem a pokračuje tedy v NHL. Přijde si na 1,75 milionu dolarů. U Stars si cení především jeho obětavosti, tvrdosti a týmové hry. 

Loni touto dobou přitom vůbec nebylo jisté, zda si v zámoří po odchodu z Toronta ještě sežene práci. Hovořilo se proto o možném návratu do Vítkovic či přesunu do Třince.

Nakonec se ale ozval Dallas – a rozhodně toho nelituje.

„Přiznávám, že když jsem před rokem nevěděl, jestli budu v NHL pokračovat, byl jsem rozhodnutý se vrátit. Pokud bych se v zámoří nedohodl dnes, nevím, jak bych se tentokrát zachoval. A teď na to nechci myslet a tuhle možnost řešit. Ale v Česku je do budoucna variantou i Poruba," uzavřel Polák interview pro moravskoslezsky.denik.cz.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz