Na doporučení Kruppa jde Delisle do Německa. Střídá bývalého beka Komety

Foto: Jiří Beneš, hcsparta.cz

10. července 15:46

Václav Jáchim

Zach Sill bude hrát za Kolín nad Rýnem, také druhý zámořský hokejista, který nedávno skončil v pražské Spartě, míří do Německa. Obránce Steven Delisle (na snímku) posílí tým Frankfurt Löwen z druhé německé ligy, v kádru nahradí Dana Spanga.

Nový fanshop

Spang je bývalým hráčem brněnské Komety, kde v sezoně 2015-16 sehrál osm extraligových duelů. Loni působil v britském Nottinghamu, poté přešel do Frankfurtu. Nicméně další zápasy v dresu Löwen nepřidá. „Dan v přípravě utrpěl zranění zad a zatím není jasné, kdy by mohl být k dispozici. S těžkým srdcem jsme museli spolupráci ukončit," vysvětlil na klubovém webu sportovní ředitel Franz-David Fritzmeier.

Zatímco Spang se bude léčit a pak hledat nové působiště, Delisle vyřešil otazníky týkající se další budoucnosti. Jsme rádi, že se nám podařilo Stevena přesvědčit o naší koncepci. Jeho bývalý trenér Uwe Krupp mi ho doporučil. Stejně jako Spang je Delisle přirozeným vůdcem a má velké fyzické předpoklady. Měl by se stát důležitou součástí naší obrany," uvedl Fritzmeier.

Delisle se ve Spartě rozloučil s ohledem na příchod posil a úroveň kádru, jakým budou trenéři Krupp a Nedvěd nově disponovat. Oficiálně to Pražané ještě nepotvrdili, ale návrat ze zahraničí uskuteční Adam Polášek. Na soupisce Sparty je dostatek jiných kvalitních zadáků. Na Delisleho místo nezbylo, osmadvacetiletý Kanaďan si tedy po štacích v Banské Bystrici a Spartě vyzkouší hokej v další evropské soutěži.

„Od přátel a bývalých spoluhráčů jsem o klubu i o městě slyšel spoustu dobrých věcí. Vím, že Frankfurt má skvělé fanoušky, to je přesně důvod, proč v Evropě rád hraju. Na nové angažmá se moc těším," vzkázal Delisle na klubovém webu. V Tipsport extralize hrál kanadský obránce jednu sezonu, i s předkolem play off stihl 47 utkání, tři góly a dvě asistence.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz