Na Ať žijí duchové zapomeňte! Proč hrál juniorkám jiný goalsong?

Foto: Micheline Veluvolu / HHOF-IIHF Images

(MIDDLETON, od našeho zpravodaje) K reprezentačním turnajům už neodmyslitelně patří goalsong, který si jednotlivé týmy na každém šampionátu vybírají. Mistrovství světa žen do 18 let v americkém Wisconsinu není výjimkou, české juniorky však udělaly změnu a na posledním šampionátu dospělých kritizovanou písničku A-týmu od Maxim Turbulenc nezvolily.

Nedávný světový šampionát ve Finsku, na němž čeští hokejisté vybojovali bronzové medaile, přinesl mezi fanouškovskou obcí spor. Netýkal se hry, nýbrž gólové písničky.

Mančaftu hrál do gólové radosti hit Ať žijí duchové! od Maxim Turbulenc, který v roce 2015 vybral tehdejší kapitán Jakub Voráček. Právě přední český hokejista se dostal do přátelského křížku s legendárním Jiřím Hrdinou.

„Nemůže jim tam v tom Finsku někdo přinést jinou písničku? To je příšerný, co jim tam po gólu hrají,“ napsal Hrdina na svém twitteru. Voráček mu oponoval: „Kdyby ti to zahráli v baru, když jsi pod parou, začneš tancovat i ty,“ uzavřel přátelské popichování.

Kdo fandil českým juniorkám na světovém šampionátu do 18 let v americkém Wisconsinu, poznal změnu – místo „Duchů“ hrál jiný hit.

„Před turnajem nám vedoucí mužstva Markéta Mlíkovská napsala do skupiny na WhatsAppu, co chceme za goalsong. Když jí nikdo neodepisoval, řekla jsem si, že ji v tom nenechám a jako první mě napadlo Raketou na Mars,“ prozrazuje brankářka Michaela Hesová.

„Jsme asi jediná reprezentace, která nemá Maxim Turbulenc, tak jsme aspoň originální.“

Proč si vzpomněla zrovna na hitovku Věry Špinarové, která na turnaji zazněla celkem dvacetkrát? „Hrává nám v kabině, mám ji spojenou s reprezentací, tak asi proto,“ usmívá se. Výběr nebyl zcela náhodný, české hokejistky se chtěly také odlišit.

„Jsme asi jediná reprezentace, která nemá Maxim Turbulenc, tak jsme aspoň originální. Hudbu u nás ale mají na starosti starší holky, takže ročníky 2004,“ prozrazuje interní pravidlo, které splňují například Anežka Hračová, Andrea Trnková nebo Lucie Gruntová.

Foto: Micheline Veluvolu / HHOF-IIHF Images

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz