Myslel jsem, že rozhodčí zapíská. Rozhodl smolný gól, líčí Pechanec

Foto: Marian Ježowicz, hcocelari.cz

Po úchvatné podívané ze třetího semifinálového souboje, který okořenilo i několik bitek, se ve čtvrtém duelu série mezi pražskou Spartou a Třincem vytratily jak potyčky, tak branky. Za stavu 1:1 se muselo, podobně jako ve druhé bitvě, až do prodloužení. V něm rozhodla kuriózní trefa sparťanského útočníka Jaroslava Hlinky, jenž v nepřehledné situaci našel puk a poslal ho do opuštěné branky. "Pořádně jsme to ani neviděli," hlásí shodně třinečtí útočníci Jiří Polanský a Antonín Pechanec.

Esport hokejová liga

Třinečtí šli do prodloužení řádně nabuzení, jenže už po 105 sekundách smolně inkasovali. Výborně chytající Peter Hamerlík neudržel tečovanou střelu Roberta Saboliče a kotouč tak byl neustále ve hře, což dobře viděl také hlavní rozhodčí Robin Šír. Žádný z hráčů mu ale kuriózně nevěnoval pozornost, až přijel veterán Jaroslav Hlinka a chladnokrevně ho poslal do opuštěné třinecké klece, čímž rozjásal jedenáct tisíc fanoušků.

"Hrozně moc se už těším do Třince, domácí prostředí je pro nás velkou výhodou."

Ale nikoli Oceláře, kteří byli po zápase velice zklamaní. "Přiznám, že jsem to skoro vůbec neviděl. Byla tam skrumáž a víc času, než obvykle bývá při zapískání takových skrumáží," myslí si zkušený útočník Jiří Polanský. "Neviděl jsem, co se tam přesně stalo. Viděl jsem, že je puk pod gólmanem. Myslel jsem si, že rozhodčí pískne a najednou se už kotouč objevil v naší brance. Rozhodl smolný gól," reaguje Antonín Pechanec.

Třinečtí přitom mohli taktickou bitvu zlomit ve třetím dějství, jenže to by museli lépe sehrát tři po sobě jdoucí přesilové hry. "Z toho bychom měli dávat góly. Netuším, proč to nevyšlo, možná malá sehranost, nebo čekání na to, co vymyslí ten druhý. Příště už to musíme vzít sami na sebe. Dáváme málo branek, s jedním gólem nemůžeme pomýšlet na vítězství," ví Polanský. "Je to špatně," dodává odchovanec Havířova Pechanec.

Jedním z nejlepších hráčů čtvrtečního večera byl třinecký gólman Peter Hamerlík, jenž se v letošním play off představil mezi tyčemi poprvé a naprosto skvěle zaskočil za kamaráda Šimona Hrubce. "Oba zachytali výborně," pokyvuje třinecký mladík. Kromě Hrubce nebyly na ledě k vidění ani šarvátky, které okořenily třetí bitvu. "Nevím, čím to je. Bylo to tentokrát takové více takticky svázané a hrálo se hodně z obran," prozrazuje.

Oceláři si v sérii vypracovali slibné vedení 2:0, to je však minulostí a do pátého souboje se půjde za nerozhodného stavu 2:2. Psychicky navrch navíc bude mít Sparta. "Jdeme dále a věříme, že to doma zase přesuneme na naši stranu. Věřím, že nás poženou fanoušci," líčí Antonín Pechanec. "Hrozně moc se už těším do Třince. Domácí prostředí je pro nás velkou výhodou. Věřím, že vyhrajeme," zakončuje odhodlaně Jiří Polanský.

Sestřih utkání Sparta Praha – Třinec

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz