My dělali show, Slováci taktizovali, rýpl si Kašík. Vyvolávali ho fanoušci Komety

Foto: All Star Cup/City-Press GmbH

18. února 18:27

David Jahoda

Když přijede Libor Kašík na led brněnské Komety, nestane se, že by se dočkal ze strany domácích fanoušků pozitivního ohlasu. Na All Star Cupu v Bratislavě to ale bylo jiné. Výběr extraligy přijelo podpořit několik skupinek fanoušků z různých koutů České republiky, mimo jiné i z Brna. A když se zlínský gólman blýskl několika parádními zákroky, ocenili to i příznivci Komety. „Bylo to super! Asi se to ale může stát jenom tady,“ usmíval se Kašík, který trochu rýpl i do výběru slovenské Tipsport ligy.

Plekanec Chance liga

Výběr české extraligy vedl v posledním (a klíčovém) utkání sobotní exhibice nad slovenským týmem už 4:2. Pak se snažil hlavně o to, aby další akce končily, co možná nejefektněji. Slováci uvažovali jinak. „Myslím si, že jsme to pojali trochu jinak než slovenský výběr. Šli si i taktickou cestou za vítězstvím, chtěli to asi urvat za každou cenu,“ hodnotil Kašík.

Štvaly ho hlavně momenty za vyrovnaného stavu 4:4, který svěřencům trenéra Jána Filce stačil k prvenství. Slováci se nikam zbytečně nehnali. „Kdybychom za stavu 4:2 předvedli to, co domácí tým za stavu 4:4, asi bychom vyhráli taky. Nechci, aby to vypadalo jako výmluvy, ale tak to cítím,“ prozradil. „Podle mě si to náš výběr chtěl hlavně užít a turnaj oživit hezkým kombinačním hokejem. Snažit se udělat co největší show pro fanoušky.“

Miroslav Svoboda: Bylo dobré si zahrát úplně bez tlaku

To ostatně ilustrovalo i počínání jeho samotného. V druhé polovině zápasu proti Slovensku vyjel proti puku až téměř na obrannou modrou čáru. „Myslím, že to zaujalo. Všichni zpozorněli,“ smál se. I když byla jeho klec na zhruba pět vteřin úplně prázdná, nic se nestalo. „Gólem to naštěstí neskončilo, diváci se pobavili, a o to šlo,“ dodala spokojeně jednička zlínských Beranů.

V turnaji, kde se hrálo formátem tři na tři, měl spoustu příležitostí k vyniknutí. Když se mu povedlo zazářit parádním zákrokem, čeští diváci ho za to nejednou odměnili vyvoláváním jeho jména. Kromě zlínského ostrůvku fanoušků se několikrát přidal i ten, který dorazil z Brna. „Bylo to super! Asi se to ale může stát jenom tady,“ cenil si podpory Kašík.

Byla radost si tady zahrát, hodnotil All Star Cup Nečas

Celá akce se mistrovi české extraligy z roku 2014 moc líbila. „Hrálo se ve městě, kde to hokejem žije, chodí se zde na KHL. Slovan Bratislava má spoustu fanoušků, ale přijeli i lidi ze zbývajících třech zemí. Myslím, že to bylo dobře zorganizované,“ chválil 25letý gólman.

Z pohledu přímé osobní účasti na Utkání hvězd to pro něj byla pochopitelně premiéra, z celkového hlediska ale nikoliv. „Když jsem byl malý kluk, byl jsem na Utkání hvězd ve Zlíně. Tehdy hrály dva týmy, byly rozdělené na východ a západ. Taky to byla paráda,“ zavzpomínal Kašík.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz