My chceme Litvínov! dožadovali se fanoušci. Chápu je, reaguje Hanzl

Foto: Edvard Beneš, hcverva.cz

Výsledková mizérie litvínovské Vervy trvá, Severočeši v rámci 12. kola na svém ledě podlehli Olomouci 3:4. Na kontě tak stále mají jen tři výhry a s jedenácti body se krčí na předposledním místě tabulky, dva body před Zlínem. Svoji nespokojenost s tíživou situací tak v neděli dali najevo i fanoušci.

HokejkaSHOPvanoce

Chemici přitom duel s Morou začali solidně, soupeře prakticky nepouštěli k puku a výrazně tlačili. O jasné převaze domácích hovořil i fakt, že Hanáci první střelecký pokus na Januse vyslali až v osmnácté minutě.

Kýžené branky se litvínovští dočkali až v prostřední periodě, kdy se bekhendem trefil mladičký Jan Myšák. Jejich radost však už po minutě utlumil Rostislav Olesz. „Přišlo mi, že výpadek přišel v okamžiku, kdy dostaneme gól. Naše hra se úplně sesype a pak chceme dohonit něco, co už nejde. Nevím, jak si to vyložit. Stává se nám to každý zápas,“ zlobí se Martin Hanzl.

V závěrečné dvacetiminutovce se pak Olomouc prosadila nejprve v přesilové hře, pak v oslabení a počtvrté deset minut před koncem za rovnovážného stavu. „Nejsme v situaci, kdy by nám to lepilo. Je to přesně naopak. My si to uvědomujeme a snažíme se to hrát co nejjednodušeji. Dostaneme se do vedení, ale asi nám to není svaté. Sesypeme se jako domeček z karet,“ pokračuje Hanzl.

„Sesypeme se jako domeček z karet.“

Po třetí a čtvrté brance hostí se z litvínovského kotle začal ozývat mohutný pískot, řada diváků také opustila svoje místa a vydala se domů. „Je to nepříjemné, ale nemůžeme se divit. Hra není dobrá, já lidi chápu. Mají právo dát to najevo,“ připouští mladší bratr slavného Robina, který momentálně působí v moskevském Spartaku.

Foto: Juliana Zash, hcverva.cz

Naději vykřesal sedm a půl minuty před závěrečnou sirénou obránce Kubát, necelé dvě minuty před koncem skóroval v početní nevýhodě i Hanzl. Pětadvacetiletý útočník zakončil rychlý protiútok černožlutých střelou na Konrádovu lapačku.

Jedním z rozhodujících faktorů byly znovu tolik omílané přesilové hry, v nichž mají svěřenci trenéra Šlégra velmi špatnou bilanci. „Určitě bych je zjednodušil. Hodil bych to na modrou, vystřelil a šel ve třech do brány. Jiná cesta než přes jednoduchost nevede.“

„Všechno jde proti nám. Nemáme štěstí, nehrajeme dobře.“

Verva tak má po výhře Zlína v Hradci Králové pouze o dva body více než Berani. Už v pátek přitom tým čeká důležitá bitva na ledě Kladna, na které chemici ztrácí bod. „Všechno jde proti nám. Nemáme štěstí, nehrajeme dobře. Musíme začít u jednoduchých věcí a doufat, že se to zlomí a otočí,“ burcuje Hanzl na závěr.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz