Mužík a jeho kapela. Kdo je kdo v české osmnáctce?

Kapitán Radek Mužík | Foto: Karel Švec, Český hokej

Komu vlastně budete od čtvrtka fandit na mistrovství světa do 18 let? Představujeme hráče českého kádru.

HokejkaTV

Brankáři

Jan BEDNÁŘ (Karlovy Vary)
Kometa letošní extraligové sezony, tedy nového roku. 16letý Bednář s neuvěřitelným klidem naskočil do áčka, pomohl mu zachránit soutěž, pak dostal první pozvánku do starší reprezentace a teď by měl být jedničkou českého týmu. Úchvatný progres.

Lukáš PAŘÍK (Liberec)
Na Hlinka Gretzky Cupu se nepředstavil, ale i tak se brzy vyrýsoval do pozice opory týmu. Pařík od října vychytal výhry nad Rusy, Švédy i Finy, takže je má přečtené. S Bednářem ho spojuje výška – 193 centimetrů.

Jan ŠKORPÍK (Sparta Praha)
V juniorském play off byl dvakrát střídán, určitě chtěl svou formu na konci sezony stupňovat lépe. Na šampionátu přijme jakoukoli roli.

Lukáš Pařík

Lukáš Pařík | Foto: Karel Švec, Český hokej

Obránci

Martin Hugo HAŠ (Tappara Tampere)
Na jeho tvůrčí schopnosti se bude tým hodně spoléhat, vytáhlý obousměrný obránce byl na mistrovství i loni a letos útočil na šampionát dvacítek. Za sebou má už dvě sezony ve Finsku.

Šimon KUBÍČEK (Seattle, WHL)
Od Kubíčka se taky budou body očekávat, v sedmnáctce jich nasbíral třináct (nejvíc z obránců).

Radek KUČEŘÍK (Kometa Brno)
Zbytek obrany už tvoří hráči z domácích soutěží. Kučeřík jako jediný atakuje hranici metráku váhy, souboje s ním musí soupeře bolet. I kapitán juniorky Komety umí podpořit útok.

Jan MLČÁK (Kometa Brno)
Kučeřík přišel do Brna z Hodonína, Mlčák zase z Přerova. Stejně jako jeho kolega prožil nepříjemně dlouhou zápasovou pauzu před mistrovstvím, obhájci titulu se k překvapení všech nepodívali ani do play off...

Adam RUTAR (Olomouc)
Bezpochyby největší překvapení v nominaci. 8. března si splnil velký sen – poprvé nastoupil se starším bratrem Ludvíkem do extraligového zápasu. Že starty mezi dospělými zapíše už letos, a že pak po debutu v osmnáctce okamžitě pojede i na mistrovství světa, o tom se mu snad ani nesnilo.

David TUREČEK (Karlovy Vary)
Ani Tureček není v národním mužstvu dlouho, teprve od loňského dubna. A letos už s ním objel všechny akce! Na konci sezony taky dvakrát nakoukl do extraligy, se 195 centimetry je nejvyšším obráncem.

Ondřej VOLRÁB (Kladno)
Alois Hadamczik si ho vyhlédl dokonce až v listopadu, ale od té doby se v kádru udržel. S juniorkou Kladna skončil hluboko v poli poražených, nicméně si zahrál i s Plekancem v áčku.

Jakub ŽŮREK (Liberec)
Další žolík, který opravdu výraznější příležitost v reprezentaci dostal až letos. Tedy důkaz, jak se u hráčů do 18 let přelévá výkonnost. Na šampionát ho vykoplo i 37 startů v Chance lize.

Radek Kučeřík

Radek Kučeřík | Foto: Karel Švec, Český hokej

Útočníci

Marcel BARINKA (Halifax, QMJHL)
Poznámkám o protekci pod dědou se může jenom vysmát, body za něj mluví samy (55 ve 49 reprezentačních utkáních). I když v první zámořské sezoně jich určitě chtěl nasbírat víc než osmnáct.

Filip KOFFER (Pardubice)
Na ledě krysa, v reálu normální člověk. Tak se Koffer sám charakterizoval, když v extralize velmi brzy začínal pít krev soupeřům, kteří by mu mohli dělat tátu. Na šampionát se dal dokupy po nemoci, přitom se už už zdálo, že turnaj nestihne.

Martin LANG (Kamloops, WHL)
Lang, Mužík a Přikryl zase spolu! Plzeňská trojka se loni rozprchla po světě, ale teď chce navázat na staré dobré zvyky. Lang sbíral ve WHL půl bodu na utkání.

Radek MUŽÍK (Lulea)
To Mužík zvolil severskou cestu, ve Švédsku hrál pravidelně mezi staršími. Na rozdíl od zámořských krajánků stíhal reprezentační akce, i proto na podzim dostal na dres kapitánské céčko, s nímž půjde i do šampionátu.

Jan MYŠÁK (Litvínov)
Druhý zástupce ročníku 2002 a pevný člen extraligového kádru Litvínova! Myšák se koncem února obdivuhodně vrátil po zranění, zářil v play out i juniorce a nominace ho sotva mohla minout.

Adam NAJMAN (Liberec)
Rodnou Jihlavu loni vyměnil za Liberec a udělal moc dobře, neboť nastálo zaparkoval v Benátkách. Podobně jako zbylí dva Tygři v útočných řadách.

Adam Najman

Adam Najman | Foto: Karel Švec, Český hokej

Jonáš PETEREK (Třinec)
Syn třineckého sportovního manažera zářil v juniorském finále, i on si už zkusil i extraligu a jinak získával zkušenosti ve Frýdku.

Filip PŘIKRYL (Saint John, QMJHL)
Z plzeňských talentů měl nejblíž do extraligy, s áčkem absolvoval letní přípravu, pak se ale narychlo rozhodl pro Kanadu. Hrozivá bilance účasti na ledě -49 u něj zkresluje, Saint John mělo mladičký tým a podobně dopadli všichni spoluhráči.

Ondřej PŠENIČKA (Sparta Praha)
Jedna z největších hvězd letošní juniorské extraligy. Má 196 centimetrů, zároveň ale zatraceně šikovné ruce. Prodá svoje přednosti i v reprezentaci?

Adam RAŠKA (Třinec)
Čtyřmi góly ve druhém finále vystřílel juniorce Ocelářů titul. Raška přitom není snajpr, nýbrž správný hokejový blázen, kterého každý tým nutně potřebuje. Jako první shodí rukavice, jenom se musí vyhýbat zbytečným tvrdým faulům.

Jakub RYCHLOVSKÝ (Liberec)
Další z benátecké i liberecké party, která skončila v hvězdném juniorském čtvrtfinále na hokejkách Sparty. „Rychlík“ se mu neříká nadarmo...

Michal TEPLÝ (Liberec)
Po Hašovi druhý účastník loňského šampionátu, z Tygrů nejvytáhlejší a nejvýraznější – dostal už 15 šancí v extralize. Poslední žebříček centrálního skautingu ho řadí na 14. místo mezi evropskými hráči v poli, na draftu by tak měl přijít na řadu jako první Čech.

Matěj TOMAN (Prince George, WHL)
Kubíčkův spoluhráč z loňského mistrovského týmu staršího dorostu Českých Budějovic se rovněž vydal za moře. V obou přípravných zápasech proti Slovákům skóroval, což se od něj čeká; pak přidal ještě bitku.

Filip Koffer

Filip Koffer | Foto: Karel Švec, Český hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz