Můžete ode mě čekat rvačky, hlásí Kanaďan Braid. Prosadí se v Liberci?

Foto: hcdynamo.cz

V zápasech proti Pardubicím a Novokuzněcku oblékl liberecký dres také kanadský útočník Chance Braid, jenž během léta posílil prvoligové Benátky nad Jizerou. "Pokusím se co nejdřív prosadit do extraligy," říká v rozhovoru pro klubový web Bílých Tygrů.

Plekanec Chance liga

Do Česka se dostal přes někdejšího útočníka NHL Jana Ludviga, jenž pod Ještědem působí jako development coach. "Hrál jsem hokej v Kanadě na univerzitě a chtěl jsem v něm pokračovat i nadále. Rád bych předvedl, co ve mně je. Ještě na škole jsem se dostal do spojení s Honzou a ten mi nabídl, že bych sem mohl zamířit. Tak jsem se rozhodl zariskovat a vyrazit do Čech," líčí Braid, jemuž organizaci doporučil i krajan Tyler Redenbach.

Redenbach mluvil o všem v organizaci jen v dobrém

"Než jsem tady šel, spojil jsem se s ním na Facebooku, napsali jsme si a o všem v organizaci mluvil pouze v dobrém. Takže by se vlastně dalo říct, že také on mě přesvědčil, že je odchod do Čech dobrou volbou," prozrazuje třiadvacetiletý hokejista. "Už jsme se tady párkrát viděli osobně. Tyler je z kanadské provincie Saskatchewan a o klucích ze Saskatchewanu se říká, že jsou hrozně moc fajn," doplňuje nová akvizice s úsměvem.

Novou zkušenost v Česku si zatím velmi užívá. "Přesně tak. První dojmy nejsou vůbec špatné. Ale zatím si stále zvykám. Je tady samozřejmě všechno jiné než v Kanadě, kde jsem vyrůstal. Snažím se všechny kluky poznat, zapadnout do kolektivu a naučit se se všemi komunikovat, abych mohl být platným hráčem," popisuje kanadský bojovník s tím, že se mu noví parťáci snaží přes určitou komunikační bariéru co nejvíc pomáhat.

"Nemám žádný problém s tím být zatím na farmě. Pokud se chci probojovat do áčka, budu si to muset zasloužit. Budu dělat vše, co je v mých silách, a pokusím se do extraligy co nejdříve prosadit."

"Pro cizinice je to vždycky celkem těžké, ale kluci jsou super. V kabině je to pořád samý vtip. Snaží se, abych se mezi nimi cítil jako doma. Doufám, že se časem naučím aspoň trochu česky, aby to bylo ješště snazší." Stihl už pochytit nějaká slovíčka? "Abych pravdu řekl, tak moc ne. Zatím se snažím hlavně porozumět základním frázím, abych věděl, co po nás trenér chce. Ale věřím, že se to bude zlepšovat," říká rodák z Wainwrightu.

Primárně přišel do Benátek nad Jizerou, ale v přípravě už stihl také dva starty v libereckých barvách. "Nemám žádný problém s tím být zatím na farmě. Jsem tady úplně nový, navíc v nové zemi a v novém prostředí. Musím se tu ještě trochu rozkoukat, začínám s čistým štítem. Pokud se chci probojovat do áčka, budu si to muset zasloužit. Budu dělat vše, co je v mých silách, a pokusím se do extraligy co nejdříve prosadit," pokyvuje.

V nové sezoně asi ode mě můžete čekat pár rvaček

V Benátkách nad Jizerou patří k nejstarším hráčům, což ho pořádně zaskočilo. "Přiznám se, že je zvláštní, když jsem tam ve 23 letech jedním z těch starších a zkušenějších hráčů. Ještě se necítím tak starý," směje se Braid. "Ale o to je to větší zodpovědnost. Třeba se ode mě mladí kluci něco přiučí, ale hlavně musím nejdřív ukázat, že ve mně něco je," ví Kanaďan, jenž se stejně jako Patrik Maier rozhodně nebojí shodit rukavice.

"Těch bitek už opravdu pár bylo," culí se. "Je to součástí mé hry. Už když jsem vyrůstal a hrál mezi juniory, snažil jsem se hrát tvrdě. A když hrajete tímto stylem, musíte také počítat s tím, že si to s vámi někdo bude chtít vyřídit. Musím být připraven se klidně i poprat. Takže ode mě asi můžete čekat pár rvaček také v nové sezoně." V tomto směru se může mnohé přiučit od Jana Ludviga, který dřív v zámoří zastával podobnou roli.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz