Můžeme být rádi za bod, ale ne spokojení, říká Mikúš. Zahrál si proti bratrovi

Foto: Kateřina Macečková, hokejkv.cz

Parádní zápas se skvělou atmosférou. Podkrušnohorské derby s pořadovým číslem 106 se muselo divákům líbit, ačkoliv ti karlovarští příliš nadšení po utkání být nemohli. Energie totiž neudržela vedení proti lídrovi tabulky a prohrála třetí domácí duel v řadě.

HokejkaTV

Utkání bylo speciální hlavně pro dva hráče. Příjmení Mikúš bylo k vidění na dresech obou týmů. Proti sobě se postavili bratři Tomáš a Juraj. „Nebylo to poprvé, ale vždy je to něco speciálního. Jsem rád, že mám možnost zahrát si proti bratrovi,“ říká mladší Mikúš. 

Karlovarští udeřili jako první. V osmé minutě střílel od modré Petr Šenkeřík, jehož střelu tečoval Petr Stloukal. Jenže domácí o vedení přišli ještě v první části. Po chybě energetiků totiž udeřil mladý Jan Myšák

Kuriozita se přihodila v šestnácté minutě. Na trestnou lavici totiž usedl Juraj Mikúš za faul na svého bratra. „Hodil jsem si to okolo něho a už mě nestíhal, tak musel faulovat,“ popisuje situaci Tomáš.

 

Druhá třetina byla ze strany svěřenců Martina Pešouta úspěšná. Energie nejprve odskočila zásluhou Jakuba Fleka do vedení. To dokázal navýšit pouhých třicet osm vteřin před sirénou oznamující konec druhé periody Martin Kohout.

Nadějné vedení ale navrátilec do nejvyšší soutěže udržet nedokázal. Nejprve snížil Petružálek, načež se prosadil litvínovský kapitán Michal Trávníček. Podkrušnohorský souboj se tak musel rozhodnout v prodloužení, kde získal bod navíc pro chemiky Viktor Hübl.

Od výkonu se můžeme odrazit, věří Tomáš Mikúš

„Mrzí nás to hodně. Po dvou třetinách vést 3:1 a prohrát v prodloužení. Měli jsme to dotáhnout do vítězného konce. Kdyby nám někdo ráno řekl, že získáme bod s týmem, který ještě neprohrál, asi bychom to brali. Můžeme být rádi za bod, ale ne spokojení,“ míní slovenský útočník.

Na straně Západočechů se po zápase přeci jen nějaká pozitiva najít dala. Energie je prvním týmem, který Vervu obral o bod. „Dalo by se z toho odrazit, když jsme dva zápasy před tím vůbec nebodovali a teď jsme lídrovi tabulky vzali bod. Určitě je to něco pozitivního, od čeho se musíme odrazit.“

„Nebylo to poprvé, ale vždy je to něco speciálního. Jsem rád, že mám možnost zahrát si proti bratrovi.“

„Pár ostřejších zákroků tam bylo, ale na druhou stranu je to hokej. Bolo to derby, hráli jsme proti lídrovi, takže jsme věděli, že zápas bude vyhrocený a budou tam emoce,“ říká forvard, jenž na západ Čech přišel v létě.

Derby přitáhlo i nejvyšší návštěvu v Karlových Varech za dosavadní průběh sezony. Na hokej si našlo cestu 4545 fanoušků z obou táborů. „Diváci vytvořili super atmosféru. Domácí fanoušci nás podporovali, kteří vytvořili výbornou kulisu.Samozřejmě k tomu přispěli i hostující. Tak to má být a mělo být na každém zápase a stadionu. Hraje se to pro lidi a nám se také hraje lépe, když je taková super atmosféra,“ chválí diváky Tomáš Mikúš.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz