Musíme vydržet, velí kapitán Ouřada. S Gutem si to dávají a ženou Piráty

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Juniorská DHL Extraliga je v polovině úvodní části. Na prvním místě skupiny A přečkali první reprezentační přestávku Piráti z Chomutova v čele s kapitánem a nejproduktivnějším hráčem mužstva Kryštofem Ouřadou. Vedoucí pozici v posledním odehraném kole uhájili Severočeši proti věčnému rivalovi z Plzně.

Nový fanshop

Chomutovští na první pozici třikrát prohráli v základní hrací době a shodně i v nadstavbách. Pět plných výher, dva dvoubodové zisky spolu s pěti úspěšnými nadstavbami jim zaručují čtyřiadvacet bodů. „Myslím, že jsme první část sezony začali velmi dobře. Jsme naprosto spokojení s první pozicí a jsme rádi, že můžeme do každého zápasu vstupovat jako favorité,“ libuje si Kryštof Ouřada.

„Teď už musíme jenom vydržet, abychom zůstali v trojce,“ nastiňuje týmové mety. „Od začátku máme jasný cíl, a ten se snažíme plnit. Až potom budeme koukat dál,“ pokračuje. Po první části juniorské extraligy budou mít mužstva na prvním až třetím místě ve všech skupinách jisté play off.

Po deseti kolech se Piráti střetli se všemi soupeři dvakrát, tudíž už vědí, co je v dalším průběhu čeká. „První místo nám dodává sebevědomí, ale jsme ve strašně moc vyrovnané skupině a nemůžeme si dovolit zaváhání. Musíme bojovat a snažit se udržet první místo,“ burcuje kapitán a hned dodává, „bude to ještě hrozně těžké, protože se na nás všechny týmy dobře připravují. O tom, kdo postoupí výše, rozhodují maličkosti.“

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

A kde hledat klíč k chomutovskému úspěchu? „Jsme výborná parta, která si sedla, dlouho jsme takovou neměli. Dodržujeme systém, dobře bráníme a hrajeme jeden pro druhého, což mi přijde úplně nejdůležitější,“ přiznává Ouřada.

Soupiska Pirátů čítá tři gólmany, deset obránců a patnáct útočníků, což způsobuje v týmu velkou konkurenci. „Nikdo nemá jisté místo, což hraje obrovskou roli. Všichni se snaží odvádět co nejlepší práci, a to nám dává náboj do zápasů,“ uvádí rodák z Teplic. „Je to vidět i na tréninku. Hned od pondělí se bojuje o nominaci na zápas,“ připojuje.

V posledním duelu před reprezentační přestávkou Chomutov porazil indiány 4:1 a pak i v nadstavbovém prodloužení, takže získal čtyři body a odrazil plzeňský nátlak. „Plzeň má odjakživa výborné týmy a hráli jsme s nimi na těsné výsledky. V posledním zápase jsme byli lepší ve všech ohledech, gólman nás podržel, a proto jsme je porazili,“ vyjmenovává důvody.

Severočeši se mohou opřít o body nejproduktivnějšího Kryštofa Ouřady, jemuž sekundují Petr Chlán a Michal Gut. „Těžko říct, čím to je, že se mi tak daří. Jsme s Michalem Gutem a Patrikem Pechem výborně sehraní. Patrik odvádí skvělou práci do obrany a my s Míšou můžeme jít do útoku, kde máme volnost a můžeme si více dovolit,“ připouští kapitán. „Minulý rok jsme spolu hráli ve starším dorostu. Letos jsme spolu nezačínali, ale teď jsme zase spolu, vyhovíme si a vidíme se,“ přidává další podrobnosti.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Kromě produktivity mají Piráti jistotu i v brankovišti, kde se střídají Dominik Pavlát, jenž má úspěšnost zákroků těsně pod 95 procenty, a Richard Běhula, který dosahuje ve stejné statistice na hodnotu 93,28 procent. „V gólmanech máme obrovskou důvěru. To přesně tým potřebuje, abychom si my mohli více dovolit do útoku. Víme, že, když propadneme, máme za zády dva skvělé brankáře, kteří nás vždycky podrží,“ chválí maskované muže.

V nestandardních počtech hráčů na ledě to mají Chomutovští půl na půl. Z padesáti nabídnutých přesilovek využili pouze pět, což činí deset procent. „Soupeři nám přesilovky výborně brání. Trénovali jsme je na tréninku, ale nemůžeme to přenést do zápasu. Budeme na tom muset ještě pracovat, abychom pak klíčové momenty v zápasech rozhodovali právě v přesilovkách,“ uvědomuje si Ouřada.

„Koukám na áčko, ale vím, v jaké situaci teď je. Nikdo nevěříme, že by nás teď pan Růžička zkoušel.“

Oslabení je o poznání lepší, jelikož Severočeši ubránili ze všech osmapadesáti téměř devadesát procent. „Oslabení se nám velice daří a dáváme v nich i góly. Je to výborná příprava od pana Kočího, který se na oslabení opravdu připravuje a učí nás v nich dva roky stejný systém. Tenhle rok se nám to daří dokonale,“ říká nadšeně.

Osmnáctiletý forvard dostal v áčku možnost během letní přípravy, ale do extraligy dospělých ještě nezasáhl, na čemž má vliv i trápení družiny Vladimíra Růžičky. „Koukám na áčko, ale vím, v jaké situaci teď je. Nikdo nevěříme, že by nás teď pan Růžička zkoušel. Až se áčko zvedne, tak časem uvidíme, jak na to trenéři zareagují,“ ví talentovaný mladík.

Už letos by mohl forvard teoreticky zasáhnout do reprezentační dvacítky, na což se ale začne plně soustředit až následující ročník. „Příští rok je to můj cíl. Letos bych za to byl opravdu moc rád, ale moc velkou šanci nevidím,“ uzavírá Kryštof Ouřada.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz