Musím se snažit, ví Radovan Puliš. Zkoušku ve Zlíně touží proměnit

Foto: hokej.zlin.cz

Na českou Tipsport extraligu měl zatím smůlu. Radovan Puliš před časem řešil některé nabídky, loni mu šanci v Jihlavě vzalo obnovené zranění. Teď je šikovný útočník na zkoušce ve Zlíně. "Musím se snažit. Věřím, že v týmu zůstanu," říká na stránkách webu zlínského klubu.

Nový fanshop

Puliš se už druhý týden potí při společných trénincích Beranů na ledě. Zkoušku podstupuje také lotyšský reprezentační útočník Edgars Kulda, pro trenéry Roberta Svobodu s Martinem Hamrlíkem bude klíčové, jak se oba předvedou v přípravných zápasech. "Trenér říkal, že mě chce vidět aspoň ve třech nebo čtyřech," připomíná.

Když vyslyšel návrh ze strany zlínského klubu, věděl, že nemá nic jistého. Ale Puliš věří, že uspěje. "Pokud budu podávat takové výkony, jaké se ode mě očekávají, je velká šance probojovat se do týmu," uvědomuje si.

Šestadvacetiletý rodák z Hliníku nad Hronom má na pažbě zkušenosti z národního mužstva, v sezoně 21015-16 si krátce zkusil ruskou KHL ve Slovanu Bratislava. Později sehrál osm utkání za švýcarský druholigový Winterthur. Ale Puliše také potkala hromada smůly.

Foto: sport.aktuality.sk

V době, kdy hrál kanadskou juniorku, byl účastníkem nezaviněné dopravní nehody. Načež měsíce léčil zlomeninu pánevní kosti a za dvě sezony stihl jen několik utkání. Kromě klubu Avadie.Bathurst Titan působil rovněž v týmu Rouyn-Noranda Huskies, ovšem zdravotní trable stály Puliše možnost vybojovat si přízeň skautů směrem k draftu NHL.

Další komplikace přišly po sezoně 2016-17, kdy měl nakročeno do Jihlavy. Ovšem slovenský útočník si obnovil jiné zranění, podstoupil nevydařenou operaci. Původní dohoda s Duklou nakonec padla. Puliš pak v mateřském Zvolenu zapsal 12 duelů základní části slovenské extraligy (s bilancí sedmi nahrávek), dalších sedm startů přidal v play off, přičemž vstřelil tři góly a jednou nahrával.

Nyní se pere o pozici v kádru Zlína. "Cítím se velmi dobře. Teď už je to super, protože jsem zdravotně v pořádku. Těžko říci, jak bude těžké dostat se do sestavy. Záleží jenom na mně," hlásí. Puliš by se v kariéře rád posunul kupředu, Tipsport extraliga pro něj znamená výzvu. "Její kvalita je určitě na vysoké úrovní, když odtud odcházejí hráči přímo do NHL. Z některých českých týmů jsem měl nabídky už před třemi lety, ale podepsal jsem tehdy smlouvu se Slovanem," zmiňuje na webu zlínského klubu.

Přiznává, že o týmu Beranů dosud neměl moc informací. "O hře Zlína z loňské sezony toho příliš nevím, protože jsem kvůli zranění hokej nesledoval. Ale několikrát jsem hrál proti Beranům ještě se Slovanem. Vím jen to, že hráli předkolo play off a vypadli,“ připomíná. Teď se blíží chvíle, kdy zlínský dres sám oblékne. Úvodní letní duel čeká na svěřence trenérů Svobody a Hamrlíka ve čtvrtek 9. srpna, kdy vyzvou Jihlavu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz