Musím se rozkoukat, přiznává Růžička po návratu. Ukázal sako i klid

Foto: Jan Vavřina, mountfieldhk.cz

25. října 21:34

Jan Šimek

Neustálé poskakování na střídačce? Emotivní gesta? Ne. Vladimír Růžička, který doplnil trenérský tým Hradce Králové, byl během pátečního duelu Mountfieldu na ledě Vítkovic nezvykle klidný. V elegantním saku s kravatou sledoval zápas, ve kterém hradečtí hokejisté podlehli Vítkovicím 2:3 po nájezdech.

HokejkaSHOPvanoce

„Prohráli jsme na penalty. Do zápasu jsme měli špatný vstup, ale pak se to zlepšovalo. Bohužel se nám v průběhu druhé či třetí třetiny, kdy jsme měli více ze hry, nepovedlo dát gól. Branky rozhodují a my jsme je nedali,” říká po trenérské premiéře na střídačce Hradce Králové.

Jak prožívá návrat do extraligy? „Zatím se rozkoukávám, teprve ve čtvrtek jsem nastoupil. Je to všechno hrozně rychlé, ale jsem rád, že se extraliga takhle točí, a že se do toho dostanu,” přikyvuje.

Bylo znát, že zkušený kouč si v Mountfieldu teprve zvyká. „Ale pracujeme všichni. S Máťou (Tomášem Martincem – pozn. red.) i s dalšíma dvěma klukama. Musím říct, že tým na mě působí hodně dobře. Akorát se musí zapracovat nějaké věci, ale uvidíme. Sezona je dlouhá, teď za námi bude teprve čtvrtina. Všechno je před námi,” pokračuje.

Svůj emotivní styl koučování si zatím na střídačku nepřenesl. Působil klidně, jen občas hráčům něco poradil nebo je podpořil přátelským poplácáním po zádech. „Musím se rozkoukat a hlavně se podívat na hráče i naši hru,” vysvětluje. „Myslím, že si to všechno sedne. Hráči na střídačce musí dostávat informace. Chceme hrát svou hru, takže některé věci se musí hráčům třeba obstřídání předat, aby věděli, co a jak. Bude to dobré,” věří Vladimír Růžička.

Sestřih utkání Vítkovice – Mountfield

Podobně jako kdysi na střídačce české reprezentace strávil páteční utkání Hradce Králové na vítkovickém ledě v saku. „V lize je to poprvé,” usmívá se. „V nároďáku to bylo jasné, ale tady je to nové,” přiznává. Elegantní oblečení ani kravata ho ale nesvazovaly „To vůbec. Je jedno, v čem stojíš na střídačce,” dodává jedním dechem.

„Vypadal dobře,” chválí nového kouče Mountfieldu Radek Smoleňák. „Znáte ho. Je to frajer, který žije hokejem čtyřiadvacet hodin denně. Trenéři ho vzali mezi sebe, mám z toho suprový pocit. Věřím, že pomůže jak nám hráčům, tak realizačnímu týmu,” doplňuje útočník Hradce Králové.

„Tým na mě působí hodně dobře.”

S Tipsport extraligou se loučil na konci dubna v Chomutově, kde Piráti na závěr baráže v přestřelce udolali České Budějovice v poměru 6:4. Jak berou jeho příchod k týmu trenéřští kolegové Tomáš Martinec a spol.? 

„To je dobrá otázka pro ně, ale úplně super. Máme poměrně široký tým, nejen co se týče nás trenérů. Máme videokouče, kondičního trenéra... Je tam hodně lidí, ale máme jediný úkol – abychom měli co nejlepší výsledky,” uzavírá Růžička.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz