Musilův návrat do Jihlavy? Ožily vzpomínky, hrál pod dědovým dresem

Foto: Markéta Křížová

Tátovi Františku Musilovi to možná připadá jako včera, kdy časně ráno vodil svého malého synka na Horácký zimní stadion. Teď se tam Adam Musil na týden vrátil. S reprezentací! A nikdo už mu tkaničky u bruslí zavazovat nemusel.

HokejkaTV

„Je to pro mě speciální místo. Tady jsem vyrůstal, tady jsem se učil hokej..." vypráví Musil o stařičkém zimáku, který se za poslední roky až tolik nezměnil. „Zůstal tak nějak stejný. Já si na něj zvykl. Je z něj cítit velká historie."

„Všechny vzpomínky jsou hezké. Začal jsem tady s hokejem. A hokej je to, co miluju. Strávil jsem tady hodně času, byl to takový můj druhý domov. Jsem rád, že jsme tady s reprezentací mohli týden být," říká nová posila Liberce.

Pro Adama Musila je jihlavský stadion specifický ještě z jednoho důvodu. Právě tady kdysi váleli jeho táta, děda Jaroslav Holík i strýc Jiří. 

„Děda se strejdou tady udělali hodně práce, takže myslím, že si to zaslouží."

Takže stačilo, aby Adam během tréninku zvedl hlavu ke stropu – nad sebou pak uviděl slavnostně pověšené dresy bratrů Holíkových. „Jojo, koukal jsem se. I u vchodu na stadion jsou fotky dědy se strejdou. Je pěkné to vidět. Udělali tady hodně práce, takže myslím, že si to zaslouží," usmívá se pokračovatel slavného hokejového rodu.

Foto: Markéta Křížová

Týdenní soustředění reprezentace zpestřilo čtvrteční modelové utkání proti Jihlavě. „Byl to pěkný zážitek zahrát si proti Dukle," přiznává její odchovanec Musil.

Nechtěl si ale spíš – po tom všem, co jsme napsali výše – zase zahrát za Duklu? „Tak bylo by to hezké," směje se. „Ale já jsem hlavně rád, že mě trenéři pozvali na kemp a že jsem si s klukama mohl zahrát. Byl to dobrý zápas."

„Byl to pěkný zážitek zahrát si proti Dukle."

Dobrý zápas s hodně vyrovnaným soupeřem. Ač hraje Dukla Chance ligu, držela se. První minizápas prohrála 1:3, ten druhý těsně 1:2.

„Hráli hodně dobře," uznává Musil. „Koukali jsme se, když hráli v úterý s Prostějovem, takže jsme věděli, že to nebude lehké."

„Jsme rádi, že jsme si proti nim mohli zahrát. Určitě to bylo lepší, než kdybychom hráli jen mezi sebou," potvrzuje. „My už jsme proti sobě navíc hráli na trénincích od neděle do středy, takže to byla hezká změna."

„Myslím si, že s Libercem budeme mít dobrou sezonu."

Sečteno podtrženo, dvaadvacetiletý útočník si kemp užil: „Bylo to super. Strávili jsme tady týden s klukama, se kterými budeme bojovat o nároďák. Snad se to někomu z nás povede."

Nyní se urostlý forvard, který svým buldočím stylem připomíná slavného dědu Jaroslava, chystá na libereckou štaci. Bude to jeho první seniorské angažmá v Česku, kam se vrací po mnoha letech v zámoří. „Těším se. Myslím si, že budeme mít dobrou sezonu a že se nám to vyvede," věří v úspěch s Bílými Tygry.

Foto: Markéta Křížová

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz