Můj první hattrick v chlapech, raduje se Žejdl. Přítelkyně ho připravila skvěle!

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Hokejisté Mladé Boleslavi vstoupili do osmifinále Generali play off se Zlínem bez Michala Vondrky, který onemocněl, brzy ale našli jiného lídra. Berany srazil hattrickem Lukáš Žejdl, jemuž se soupeře v sezoně náramně daří. Za poslední tři vzájemné zápasy nasázel čtyři branky, v úvodu play off skóroval pokaždé jinak. „Mám velikou radost, ale všechno musíme rychle hodit za hlavu. V úterý hrajme znovu," hlásí šťastný střelec.

NHL 20

Žejdl má letos výbornou formu. Na první pohled nenápadný chlapík dokáže odmakat práci na brankovišti, tyká si s pukem. I s koncovkou. Bývalý hráč Slavie a Třince má nyní za sebou jeden z nejpovedenějších zápasů ve vyřazovacích bojích.

Kde hledat příčinu, že mu to všechno tak parádně vyšlo. „Vyspal jsem se dobře. Po měsíci mi totiž přijela z dovolené přítelkyně, tak to bylo večer o něco lepší. Dá se říci, že mě na zápas připravila dobře," směje se.

Po takovém zápase asi nemohou být osobní pocity lepší, co říkáte?
Je to můj první hattrick v chlapech, takže moc hezký pocit. Takový malý sen každého hokejisty Ale musím poděkovat spoluhráčům, dneska mi to připravili. Je třeba všechno hned hodit za hlavu a připravit se na další zápas.

Tušil jste po prvním gólu, že přijde takové střelecké překvapení?
Nevím, mně to docela padalo i během sezony. Jak jsem začal hrát s Davidem Šťastným a Lukášem Pabiškou, tak mi tam padlo pár gólů. Trošku jsem se chytil. No, teď jsem měl i trošku štěstí, konkrétně u druhého gólu. Ale to k tomu patří.

Kašíkovi jste zpoza branky trefil hokejku, načež puk zaplul do brány. Přiznejte, takhle jste to chtěl?
Nechtěl (směje se). Ještě než jsem dostal puk, kouknul jsem se na Kubu Klepiše, protože si tam kolikrát sjíždí. Jenže on se zrovna v ten moment obrátil a já to dával do té hokejky. Musím přiznat, že to bylo o štěstí.

Když jste pak Kašíka překonal potřetí a oslavil hattrick, tribuny dlouho skandovaly vaše jméno. Užil jste si to?
Jo, jasně. Samozřejmě. Ale já bych fakt už ten zápas hodil za hlavu. Hrajeme dál!

Platí se do klubové kasy za hattrick víc, když padl v play off?
Nevím, jestli je to takhle rozdělené. Ale nějaký cash tam určitě bude (usměje se).

Co jste před vstupem do série očekávali od soupeře?
Jak jsme viděli, přesně tohle jsme čekali. Urputný boj o každý kus ledu. Hodně nám pomohly přesilovky, i když později se už tolik nedařily. Očekávání platí dál, v úterý to podle mého bud zase úplně stejné. Rozhodnout může jedna chyba.

Vítězství se nerodilo vůbec snadno, s tím jste ale asi dopředu počítali, že?
Každý čekal na svoji šanci. Bylo jasné, že kdo vstřelí první gól. bude na koni a bude mít určitou psychickou výhodu. Naštěstí jsme to byli my, můžu říci, že pak jsme si to i trošku pohlídali.

Do utkání nenastoupil Michal Vondrka, místo něho naskočil Dominik Pacovský a vám přihrál na dva góly.
Michala zastoupil hlavně v přesilovkách. S Pácou jsme je hráli už na začátku sezony, i v přípravě. Úplně jsem se na to těšil, protože jsme z toho dávali góly. A v zápase se to podařilo znovu.

Michal Vondrka tedy moc nechyběl?
Ale ano, je to náš lídr. Budeme rádi, když se vrátí, snad mu už bude lépe. Ale máme dost široký kádr na to, aby ho zastoupili další kluci, kteří tvrdě dřou mimo trénink.

Jaký bude podle vás druhý duel?
Myslím, že podobný. Možná trošku jiný v tom, že budeme malinko tahat nohy. Ale věřím, že to rozjezdíme a zase to zvládneme. Uvidíme. Zlín hrál možná takový otevřenější hokej, než jsem čekal. Zítra to asi trošku víc zatáhnou.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz