Mueller jako první cizinec ovládl bodování extraligy: Největší úspěch v kariéře

Foto: Vít Golda, hc-kometa.cz

Jakkoliv byla základní část z pohledu Komety a jejich výsledků rozpačitá, její elitní formace zažila další úchvatný ročník. Trojice Zaťovič – Holík – Mueller posbírala 154 bodů a konkrétně Peter Mueller ovládl celé kanadské bodování soutěže se 64 body (29+35), o bod před třineckým Martin Růžičkou. To vše navíc jako první zahraniční hráč v historii.

Aplikace Tipsport extraligy

64 bodů stihl posbírat „jen“ za 46 duelů, šest utkání vynechal při listopadovém restartu extraligy, kdy odletěl domů do zámoří, a do Česka se vracel o něco později. „Popravdě jsem nad tím přemýšlel už posledních pět šest zápasů,“ přiznává americký snajpr, který byl po prohraném zápase lehce rozčarovaný. Už však pomalu vyhlížel předkolo a chce s Kometou i úspěch v play off.

Prožil jste výjimečnou základní část, gratulujeme k vítězství v kanadském bodování.
Je těžké o tom mluvit takhle po zápase, který byl pro nás hodně důležitý, a prohráli jsme jej. Chtěli jsme předkolo začít určitě doma. Vítězství v kanadském bodování je super, ale není to jen moje výhra, je to výhra všech mých spoluhráčů a obzvlášť těch z mé formace. Tři roky spolu pracujeme a tuto sezonu jsme měli opravdu speciální.

Jak vysoko ve své kariéře si tohoto vítězství ceníte?
Určitě je to největší individuální úspěch v mé kariéře, hodně si toho cením. Můžu se z toho teď radovat, ale na druhou stranu si musíme přiznat, že proti Pardubicím jsme nehráli dobře a příště toho musíme ukázat daleko víc. Těžký zápas. Teď máme 48 hodin na to, abychom se znovu zkoncentrovali a soustředili se na předkolo s Vítkovicemi. 

O vašem možném vítězství se mluvilo už několik týdnů nahlas, vnímal jste to i vy sám?
Popravdě jsem na tím přemýšlel už posledních pět šest zápasů, věděl jsem o tom. Věděl jsem že je to hodně blízko, ale zároveň jsem věděl, že i Martin Růžička je skvělý hráč, který bude chtít také vyhrát. V lize je spoustu hráčů, kteří jsou schopni udělat dva tři body na zápas. Extraliga je hodně těžká soutěž. Jak jsem říkal, jsem rád za svůj individuální úspěch, ale nyní je čas se soustředit na play off.

Hledali vás vaši spoluhráči v posledních zápasech podle vás cíleně?
Máme se Zaťou a Holasem skvělou chemii, na ledě o sobě víme. Jsou to skvělí hokejisté a tři roky společně pracujeme na naší souhře. Myslím si, že mě na ledě hledají pořád (úsměv).

Věděl jste o tom, že jste bodování ligy vyhrál jako první cizinec v historii?
To jsem nevěděl. Jak jsem zmínil, v extralize je nespočet talentovaných hráčů, kteří jsou schopni dosáhnout podobných čísel. Cením si toho.

Jak jste viděl samotný zápas s Pardubicemi? Na vyřazovací boje jste se chtěli naladit určitě jinak…
Zápas jsme začali dobře, ale později přišlo několik zbytečných vyloučení a Pardubice proměnily snad tři přesilovky. Když se necháte neustále vylučovat a soupeř vaše prohřešky opakovaně trestá, je to těžké. Byl to náročný večer, ale doufám, že se z něj poučíme, a budeme myšlenky směřovat už jen na předkolo s Vítkovicemi.

Jakým soupeřem podle vás budou Vítkovice?
Zaslouží si uznání za posledních deset patnáct zápasů, kdy hrály opravdu výborně. Nemůžeme zápasy s nimi vzít na lehkou váhu, mají hodně silnou elitní formaci, která je schopna sbírat spoustu bodů. Je třeba soupeře respektovat a hrát svou hru. Je také potřeba se nebát a v prvních zápasech na ledě Vítkovic si udělat dobrý základ, ze kterého pak budeme těžit na domácím ledě.

„Je potřeba se nebát a v prvních zápasech na ledě Vítkovic si udělat dobrý základ. Z něj pak budeme těžit na domácím ledě.“

Tým na vás bude jistě spoléhat i při vrcholu sezony. Cítíte tlak nejen z okolí, ale i sám od sebe?
Hraji každý zápas hodně minut a vím o tom, že mám v týmu klíčovou roli. Je na mě, abych ji potvrdil i v play off, protože Kometa má ve mě obrovskou důvěru a já ji chci splácet. Pokud můžu udělat cokoliv, aby byl klub úspěšný a vyhrával, to je přesně ten důvod, proč jsem tady. Sám na sebe kladu velký tlak, neboť vím, že extraliga je špičková soutěž. A je důležité být úspěšný nejen jako tým, ale být spokojen i sám se sebou.

Klíčový bude vstup do série, souhlasíte?
Samozřejmě. První zápas bude důležitý pro zbytek série, ve středu nás v Ostravě čeká těžký zápas.

Sestřih utkání

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz