MS v inline hokeji: Ženy zdolaly Kanadu a jsou ve finále. Junioři zničili Švýcary

Foto: World Skate / Strazzabosco Roberta a Max Pattis

20. července 2018, 9:15

Vít Trubička

Do další fáze play off dospěl šampionát v inline hokeji, který hostí italská města Asiago a Roana. Juniorský celek v něm bojuje o páté místo v celkovém pořadí, ženy v semifinále o cenné kovy. Junioři vstoupili do této fáze turnaje svou dosud nejvyšší výhrou na mistrovství, Švýcary porazili v poměru 9:0.

Nový fanshop

Junioři ukázali střelecký potenciál a smetli Švýcary

Utkání mezi Českem a Švýcarskem bylo již druhé na tomto turnaji. Mezi zápasem v základní skupině a tímto šlo najít obrovské množství rozdílů. V podstatě se shodovaly jen v týmech, které nastoupily. Českým juniorům se dařilo proměňovat velkou řadu individuálních střeleckých šancí. Tuto taktiku rozehrál kapitán českého výběru Jan Kvapil, úspěšnější v ní ale byl Michal Hotěk, který zavěsil kotouč do soupeřovy branky hned třikrát.

„Jsme rádi, že jsme dali nějaké góly. Z kluků asi spadla tíha a konečně jsme to prolomili. Začali jsme plnit všechno, co jsme si řekli. Dali jsme poměrně rychlé dva góly za sebou, pak už to prostě šlo,“ popisuje utkání trenér českého juniorského výběru Pavel Würtherle.

Na hráče nyní čeká den volna a v sobotu od 9:30 ráno odehrají své poslední utkání na turnaji. V definitivním souboji o páté místo se utkají s Kanadou. Ta ve stejné fázi turnaje přehrála Švédsko vysoko 8:2.

Česko – Švýcarsko 9:0

Branky a nahrávky: 10. Hotěk (Turek), 11. Šmíd, 19. Vranec (Šmahel), 21. Kvapil (Jindra), 21. Turek (Hotěk), 23. Šmahel (Šmíd), 26. Hotěk, 38. Hotěk (Marek), 38. Poul (Vranec).
Vyloučení: 3:3. 
Využití: 1:0.
Česko: Huf (23. Altrichter) – Kvapil, Jindra, Turek, Novák, Vranec, Marek, Göndör, Hotěk, Poul, Šmíd, Svoboda, Šmahel.
Švýcarsko: Torrent (23. Mark) – Schmucki, Henrich, Steger, Schryber, Steger, Bieri, Cioffo, Neumeister, Patt, Rohner, Kessler, Planzer, Anderegg, Rozajac.

Ženský výběr zdolal Kanadu a zahraje si o zlato

Semifinálový souboj přinesl střetnutí českých hráček proti Kanadě. Již od počátku využily Češky výrazné pasivity Kanaďanek k tvorbě řady útočných příležitostí. Zpočátku ale nemohly vyzrát na Carmen Lasisovou. Následně se ale Češkám podařilo obranný blok prolomit a za záda kanadské gólmanky nasázet tři trefy. Na druhé straně udržela Blanka Škodová čisté konto.

„Je nádherný pocit hrát po třech letech znovu finále. Tenhle tým a holky si to zasloužily. Utkání bylo hodně o trpělivosti. Hlavně neudělat chybu a nedat soupeřkám šanci jít do protiútoku. Holky hrály disciplinovaně, byly trpělivé. Věděli jsme, že to tam spadne, ale trochu to trvalo,“ hlásí trenér ženské reprezentace Mikael Pančák.

Ve finále čeká na české inline hokejisty tým Spojených států amerických. S nimi už Češky na turnaji jednou nastoupily a porazily je 5:1.

Česko – Kanada 3:0

Branky a nahrávky: 15. Mrázová (Jančová), 27. Mlýnková (Mrázová), 30. Mlýnková (Mrázová). 
Vyloučení: 1:0. 
Bez využití.
Česko: Škodová – Jančová, Mrázová, Čajanová, Mlýnková – Flachsová, Kovářová, Vanišová, Kaltounková – Němcová, Pipková, Jůzková, Vonková.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz