MS v inline hokeji startuje: Muži i ženy chtějí napodobit zlaté juniory

Foto: Lukáš Kratochvíl

6. července 13:41

Lukáš Kratochvíl

(BARCELONA, od našeho zpravodaje) Čeští junioři si v Barceloně na MS v inline hokeji pověsili na krk zlaté medaile, World Roller Games nyní pokračují turnajem seniorských týmů. Na cestu za úspěchem v sobotu večer vyrazí ženský i mužský tým národní tým. Ambice? Jen ty nejvyšší!

Nový fanshop

Oba seniorské výběry dorazily do Barcelony už ve čtvrtek, v pátek si pak vyzkoušely halu Mar Bella na stejnojmenné barcelonské pláži, kde také muži i ženy odehrají většinu zápasů na turnaji. Do něj oba týmy vstoupí v sobotu večer, muže čeká v 18:30 Itálie, ženy ve 21:30 vyzvou Velkou Británii.

Češky na loňském mistrovství světa v Asiagu získaly stříbro, finálový neúspěch i teď poslouží jako dodatečná motivace, jak potvrzuje i hlavní trenér Mikael Pančák. „Loni jsme skončili na druhém místě, teď to Američankám budeme chtít vrátit.“ 

Foto: Lukáš Kratochvíl

Začátek turnaje ale bude pozvolnější, ve skupině Češky narazí kromě Británie ještě na Austrálii, Čínu a Finsko. „Skupina nám vyhovuje tím, že se budeme pomalu rozjíždět. Přál bych si i nějakého těžšího soupeře, který by nás prověřil, ale teď to bude hlavně o zvykání si na podmínky a to vedro,“ doplňuje Pančák, který může být spokojen i s tím, jak se tým skládal. „Příprava proběhla skvěle, přijely nám i hráčky ze zahraničí. Myslím, že máme kvalitní tým, holky drží pohromadě a je tu skvělá parta,“ popisuje tým, ve kterém hokejoví fanoušci najdou spoustu známých jmen.

Mezi nimi i brankářku Kláru Peslarovou, která na turnaji vytvoří hodně silný tandem s Blankou Škodovou. „Jsme strašně rádi, že Kláru máme, je to velká posila. Myslím, že do takového turnaje, hlavně kvůli vedru, potřebujeme dvě kvalitní brankářky, a to teď máme,“ naráží Pančák na to, že ve vysokých teplotách bude moci zápasovou zátěž rozložit.

Mužský tým čeká skupina smrti

Zatímco Češky mají skupinu na rozehrání, muže čekají hned v úvodu turnaje top soupeři, kromě Itálie totiž narazí ještě na oba severoamerické výběry, USA i Kanadu. „Je to skupina smrti. Je to nejtěžší, co jsme kdy zažili, ale kluci jsou dobře připraveni,“ věří manažer týmu Martin Mecera. Náročného úkolu se ale nebojí. „Ambice musí být nejvyšší. Už nejsme v situaci, kdy bychom říkali, že si počkáme, jak turnaj bude probíhat.“

Ani mužský tým se při skládání nominace nepotýkal s žádnými problémy a bude sázet na ověřená jména. „Už v listopadu jsme měli vytvořený širší výběr, a pak jsme sledovali, jak jsou na tom kluci zdravotně a jestli výkony potvrzují oprávněnost nominace. Pak jsme ten výběr jen zúžili a máme hodně silný tým,“ přibližuje proces skládání týmu Mecera.

Foto: Lukáš Kratochvíl

On i trenér Martin Tvrzník se budou moct spolehnout na dva výborné gólmany, vedle Daniela Brabce totiž na soupisce figuruje i gólman extraligové Plzně Dominik Frodl. „Brali jsme dva špičkové gólmany, oba by mohli být jedničkou. Při těch místních teplotách a náročnosti turnaje věříme, že se nám to vrátí.“ 

Nominace ženské inline hokejové reprezentace

Brankářky: Blanka Škodová, Klára Peslarová.
Obránkyně: Magdaléna Erbenová, Kateřina Flachsová, Michaela Jančová, Karolína Kovářová, Tereza Mazancová, Kateřina Pipková.
Útočnice: Adéla Jůzková, Kristýna Kaltounková, Natálie Mlýnková, Kateřina Mrázová, Sára Čajanová, Dominika Vopravilová, Eliška Veselá.

Manažer: Jan Řivnáč 
Hlavní trenér: Mikael Pančák 
Kustodka: Štěpánka Kozlerová 
Fyzioterapeutka: Lucie Fortuníková

Rozpis českých utkání ve skupině B
sobota 6. července 2019: Velká Británie – Česko, 21:30
neděle 7. července 2019: Austrálie – Česko, 9:30
pondělí 8. července 2019: Česko – Čína, 8:00
úterý 9. července 2019: Česko – Finsko, 15:30

Foto: Lukáš Kratochvíl

Nominace mužské inline hokejové reprezentace

Brankáři: Dominik Frodl, Daniel Brabec.
Obránci: Patrik Šebek, Pavel Strýček, Robin Malý, Jakub Cik, Filip Kuťák, Mikuláš Zbořil, Martin Gremlica.
Útočníci: Petr Kafka, Jakub Bernad, Marek Loskot, Aleš Chamrád, Tomáš Rubeš, Martin Fiala, Adam Přibyl.

Manažer týmu: Martin Mecera 
Hlavní trenér: Martin Tvrzník 
Kustod: Tomáš Ulrich 
Fyzioterapeut: Miroslav Brůža
Masér: Jakub Hanuš

Rozpis utkání ve skupině A
sobota 6. července 2019: Česko – Itálie 18:30
neděle 7. července 2019: Česko – Kanada 18:30
pondělí 8. července 2019: USA – Česko 21:30

Foto: Lukáš Kratochvíl

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz