MS v inline hokeji: Češky čekají Japonky, muži zahájí play off se Slováky

Foto: Lukáš Kratochvíl

10. července 20:32

Lukáš Kratochvíl

(BARCELONA, od našeho zpravodaje) Základní skupiny jsou na World Roller Games v Barceloně minulostí, oba české výběry jimi prošly bez zaváhání. Muži si ve skupině smrti poradili i s Kanadou a USA, ženy vyhrály s neuvěřitelným celkovým skóre 61:3 ze čtyř odehraných zápasů.

Nový fanshop

Muži do turnaje vstoupili vybojovaným vítězstvím 2:1 s Itálií, které je do dalších zápasů nasměrovalo tím správným směrem. Češi si zvykli na menší hřiště, přísný metr rozhodčích i nepříjemné vedro v barcelonské hale CEM Mar Bella. „Byl to těžký zápas, ale to jsme čekali, celá ta skupina je tady ohromně těžká,“ hodnotil první vystoupení trenér Martin Tvrzník.

Ve druhém duelu už to byla jiná písnička, Češi v brance s extraligovým gólmanem Dominikem Frodlem přejeli Kanadu a javorovým listům nasázeli hned devět gólů. „Nemyslím si, že by ten zápas byl tak snadný, jak to vypadá,“ hodnotil výhru 9:1 ryšavý gólman. „Kluci ale odvedli vepředu super práci, dali gól skoro ze všeho a hodně nám to zjednodušili,“ pochválil své spoluhráče.

Foto: Lukáš Kratochvíl

Na závěr přišel duel s USA o první místo, a i ten Češi zvládli. V průběhu sice prohrávali 1:2, dokázali ale otočit a pojistit výhru při hře bez gólmana. Skupinu tak ovládli bez ztráty bodu. „Jsme spokojení, kluci se zlepšují zápas od zápasu, sehrávají se. Teď se musíme připravit na čtvrtfinále, ten turnaj pro nás teprve teď začíná,“ zhodnotil celou skupinu trenér Tvrzník. Ve čtvrtfinále jeho tým narazí na Slovensko.

Česká reprezentace mužů

Brankáři: Dominik Frodl, Daniel Brabec. Obránci: Patrik Šebek, Pavel Strýček, Robin Malý, Jakub Cik, Filip Kuťák, Mikuláš Zbořil, Martin Gremlica. Útočníci: Petr Kafka, Jakub Bernad, Marek Loskot, Aleš Chamrád, Tomáš Rubeš, Martin Fiala, Adam Přibyl.

Manažer týmu: Martin Mecera
Hlavní trenér: Martin Tvrzník
Kustod: Tomáš Ulrich
Fyzioterapeut: Miroslav Brůža
Masér: Jakub Hanuš

Výsledky v základní skupině: 

6.7.2019:  Česko – Itálie 2:1
7.7.2019:  Česko – Kanada 9:1
8.7.2019:  USA – Česko 2:4

Češky zvládly i nepříjemné Finsko a vyhrály svoji skupinu!

Nejtěžší soupeř na konec, to bylo pro český výběr žen utkání s Finskem. A opravdu to nebyl jednoduchý zápas, Češky poprvé v turnaji prohrávaly, situace se ale nezalekly a zodpovědným výkonem dovedly zápas k vítězství 8:2!

Reprezentantky v pětičlenné skupině vyhrály všechny zápasy, většinou drtivým rozdílem. Nejvíc jim daly zabrat Finky v posledním duelu, který Češky vyhrály poměrem 8:2. Gólmanky Blanka Škodová s Klárou Peslarovou pustily za svá záda dohromady jen tři góly.

Foto: Lukáš Kratochvíl

„Ty první tři zápasy, to pro nás nebyla žádná prověrka. Bylo to jen tak na nacvičení signálů, takové lehčí tréninky,“ hodnotil trenér Mikael Pančák zápasy s Velkou Británií (11:0), Austrálií (24:1) a Čínou (18:0). Až Finsko pak aspoň chvíli dělalo Češkám problémy. „Na ten zápas jsme se těšili, měl nám ukázat, jak na tom opravdu jsme, jaká je síla toho týmu. Nakonec jsme Finskám dali nejvíc gólů, co se nám kdy povedlo,“ pochvaloval si Pančák.

Ve čtvrtfinále ve čtvrtek český tým narazí ve 12:00 na Japonsko.

Česká reprezentace žen

Brankářky: Blanka Škodová, Klára Peslarová. Obránkyně: Magdaléna Erbenová, Kateřina Flachsová, Michaela Jančová, Karolína Kovářová, Tereza Mazancová, Kateřina Pipková. Útočníce: Adéla Jůzková, Kristýna Kaltounková, Natálie Mlýnková, Kateřina Mrázová, Sára Čajanová, Dominika Vopravilová, Eliška Veselá.

Manažer: Jan Řivnáč
Hlavní trenér: Mikael Pančák
Kustodka: Štěpánka Kozlerová
Fyzioterapeutka: Lucie Fortuníková

Výsledky v základní skupině: 

6.7.2019: Velká Británie – Česko 0:11
7.7.2019: Austrálie – Česko 1:24
8.7.2019: Česko – Čína 18:0
9.7.2019: Česko – Finsko 8:2 

Foto: Lukáš Kratochvíl

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz