MS v inline hokeji: Češi jsou po roční odmlce opět mistři světa!

Foto: Facebook World Skate - Pics Roberta Strazzabosco/Max Pattis

29. července 17:20

Milan Sochor

Čeští inline hokejisté se na šampionátu organizace World Skate do finále, ve kterém se utkali s obhájci titulu z Francie. Soupeře především v prvním poločase téměř k ničemu nepustili, sami naopak postupnými krůčky navyšovali skóre, které se zastavilo na konečných 7:2. A pak mohli Češi slavit titul mistrů světa!

Plekanec Chance liga

Půl minuty před koncem zápasu se národní tým radoval ze vstřelení sedmé branky do francouzské sítě, pak už střídačka explodovala nadšením, protože se Češi po roce vrátili na inlinový trůn. „Je to neuvěřitelný pocit, nedá se to ani popsat. Je to krásné. Jsem moc rád, odehráli jsme perfektní turnaj. Perfektní pocit, dokázali jsme to, paráda,“ snaží se přiblížit své emoce Pavel Strýček.

Pro české mužstvo je vítězství specifické tím, že poslední mistrovský titul získalo na stejném místě jako nyní – v italském Asiagu. „Říkali jsme si před zápasem, že jsme tady před dvěma roky vyhráli. Myslím si, že nám to tu sedí. Je tu perfektní zázemí, super hotel. Sešla se tu super parta. Od prvního až do posledního to bylo parádní a zaslouženě jsme vyhráli,“ raduje se zkušený kapitán.

Pětatřicetiletý zadák svým prvním gólem na turnaji otevřel skóre finálového duelu a položil tak pevný základ českému triumfu. „Dostal jsem puk, zavřel jsem oči a dal jsem gól,“ směje se a dodává: „Ne, hráli jsme přesilovku, měli jsme nacvičený signál, že buď to budu dávat na dlouhou, nebo Lozymu (Marku Loskotovi – pozn. red.) do prázdné. Mně se to otevřelo, zkusil jsem to a dal jsem gól. Štěstí.“

Foto: Facebook World Skate - Pics Roberta Strazzabosco/Max Pattis

Marek Loskot coby člen prvního útoku měl po celý turnaj spoustu šancí, jediný gól však vstřelil hned v prvním klání s Lotyšskem. Až do teď. Ve finále v důležitou chvíli přidal další dva. „Já jsem si to asi šetřil na finále,“ usmívá se devětadvacetiletý útočník. Mohlo jich být ovšem ještě víc. „Chtěl jsem dát hattrick, ale pak jsme se o góly podělili v lajně,“ odmítá teorii, že by se bál příspěvku do týmové kasy.

Češi zvládli klíčovou bitvu po taktické stránce, do té doby neporaženou Francii do hry příliš nepustili. „Náš cíl byl hrát tak, aby se nemohli rozjet, aby nemohli vystřelit, což se nám hlavně první půlku dařilo. To měli snad dvě nebo tři střely na bránu. Musím kluky hrozně pochválit. Parádní výkon předvedli už v semifinále, ve finále proti těžké Francii znovu. Výsledky 10:1 a 7:2 mluví za všechno, tam nebyly chyby,“ neskrývá spokojenost Martin Tvrzník.

Příjemné starosti mělo trenérské duo s obsazením brankářského postu. Přednost nakonec dostal dvacetiletý Josef Karlík. „To byl velký rébus. Nakonec pro Pepu rozhodlo to, že chytá ve Francii a je zvyklý na jejich nepříjemný hokej. Bohužel pro Sedla (Dalibora Sedláře – pozn. red.) zkrátka rozhodlo jenom tohle, protože chytat mohli oba dva, ale do brány může jenom jeden,“ prozrazuje Martin Mecera.

Foto: Facebook World Skate - Pics Roberta Strazzabosco/Max Pattis

Francie – Česko 2:7 (0:3)

Branky a nahrávky: 32. Lambert (Jolan), 39. Romain (Karl) – 3. Strýček (Šebek), 10. Loskot (Kafka), 18. Loskot (Šebek), 27. Kafka (Loskot), 35. Fiala (Chamrád), 37. Kafka (Loskot), 40. Šinágl (Bernad)
Vyloučení: 3:1.
Využití: 0:2.
Francie: Simon – Yves, Hugo, Romain, Eliott, Maxime, Lambert, Gaboriau – Baptiste, Karl, Renaud, Jolan, Clement, Joan, Theo.
Česko: Karlík – Šebek, Strýček, Kafka, Loskot – Zbořil, Malý, Bernad, Chamrád – Kuťák, Cik, Šinágl, Fiala – Vyoral.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz