Mrkejte na něj: Zasloužená pěna. Kundrátek se zařadil mezi elitní beky

Foto: hcocelari.cz

Když vstřelil obránce Třince Tomáš Kundrátek v nedělním zápase proti Litvínově svůj první gól v extraligové kariéře i v dresu Ocelářů, dostal od svých spoluhráčů – konkrétně brankáře Šimona Hrubce – tradiční počastování pěnou na holení. Jak ale ukazují statistiky, pěna to byla opravdu zasloužená. Devětadvacetiletý rodák z Přerova se totiž po svém příchodu z KHL zařadil mezi elitní extraligové obránce.

Jágr Chance liga

Zapsal 30 startů v NHL, poslední čtyři ročníky pak strávil v druhé nejlepší lize světa KHL. O hokejových kvalitách Tomáše Kundrátka nebylo před jeho příchodem do Třince pochyb. Přesto se pojďme na jeho prozatímní výkony podívat podrobněji!

V šesti utkáních v dresu Ocelářů zaznamenal Kundrátek gól a asistenci, přidal také dvě trestné minuty a hodnocení +5 v tabulce pravdy.

Zajímavější jsou však jeho pokročilé statistiky. Pokud se podíváme na zadáky s alespoň 100 odehranými minutami, patří Kundrátek k nejlepším hráčům extraligy. Tady je pár čísel dokazujících naše předchozí tvrzení!

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

4. místo – 0,97 GA/60 – Třinec inkasuje s Kundrátkem na ledě pouze 0,97 gólů za 60 minut. To je čtvrtá nejlepší hodnota mezi vybranými 115 obránci.

4. místo – 75– Oceláři mají s Kundrátkem na ledě 75% poměr mezi vstřelenými a inkasovanými brankami. Opět se jedná o čtvrté nejlepší číslo mezi vybraným vzorkem.

31. místo – 10,21 šancí za 60 minut – Kundrátek si v průměru vytvoří 10,21 individuálních střel ze slotu (šancí) za 60 minut.

38. místo – 52,03 vyslaných střeleckých pokusů za 60 minut – Týmová statistika Třince s Kundrátkem na ledě.

30. místo – 2,92 vstřelených gólů za 60 minut – Třinecká produktivita opět patří do lepší poloviny, když není Kundrátek na střídačce.

26. místo – 7,78 vyslaných střel za 60 minut – Sám třinecký obránce vyšle v průměru za 60 minut skoro osm střel.

6. místo – 34,53 vyslaných střel za 60 minut – Svěřenci Václava Varadi se rozhodně o málo střel s devětadvacetiletým bekem bát nemusí.

21. místo – 53,79 % – Poměr střel celého týmu s Kundrátkem na ledě.

3. místo – 7,50 – Oceláři mají o 7,5 vyslaných střel na branky soupeřů za 60 minut více s Kundrátkem než bez něj. Jedna z nejlepších hodnot ze všech extraligových obránců.

14. místo – 6,65 % – Na výborné hodnotě je také celkové procentuální zlepšení v poměru vyslaných a inkasovaných střel s Kundrátkem a bez něj.

9. místo – 16,05 vyslaných šancí za 60 minut – Nedostatek nejnebezpečnějších střel na soupeřovy brankáře? To Třinci s Kundrátkem na ledě určitě nehrozí, však má devátou nejlepší hodnotu v extralize.

6. místo – 9,73 inkasovaných šancí za 60 minut – A ani dozadu to nehoří, právě naopak. Potvrzuje to 9,73 inkasovaných šancí za 60 minut v situacích, kdy Kundrátek hlídá obranu Slezanů.

4. místo – 62,26 % – Pokud si dáme dohromady dvě předchozí statistiky, vyjde nám 62,26% poměr. Čtvrté nejlepší číslo.

3. místo – 4,68 – Kolik činí rozdíl v počtu šancí, které Třinec zaznamená, když Kundrátek je na ledě a když není? Přesně 4,68 (za 60 minut), což mu stačí na třetí pozici.

1. místo – -5,43 – A pozor, máme tu první prvenství. Ještě více se Slezanům vyplatí nasazovat Kundrátka do defenzivních situací. Jak je totiž vidno, je v jejich zabraňování mnohem lepší než spoluhráči. Konkrétně o 5,43 šancí za 60 minut. A to už je co říct!

1. místo – 19,41 % – Opět, sečteno podtrženo, první místo mu vychází i v celkovém poměru mezi situacemi, kdy je Kundrátek na ledě a kdy je na střídačce. Konkrétně o 19,41 %!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz