Mrkejte na něj: Voženílek potvrzuje, že patří mezi špičku

Foto: Kateřina Kundertová

Ještě v roce 2018 patřil mezi průměrné, možná dokonce podprůměrné prvoligové hráče. Po příchodu do Litoměřic ale Daniel Voženílek raketově stoupá vzhůru.

HokejkaTV

V uplynulém ročníku získal 37 bodů v 53 utkáních. Patřil k hlavním tahounům Litoměřic a dokonce se vrátil do extraligových Pardubic.

A letos se Voženílkovi daří ještě víc!

Momentálně je třetím nejproduktivnějším hráčem v Chance lize: během čtrnácti zápasů stihl osmnáct bodů (5+13) a dovedl Stadion k průběžnému třetímu místu v tabulce. Dobře se tak popasoval s rolí lídra: kvůli zranění Aleše Pavlase totiž nosí kapitánské céčko.

V Chance lize hraje spousta mladých hráčů. Voženílkovi je třiadvacet, svým stylem už ovšem připomíná protřelého mazáka. Má velkou sílu, díky čemuž se dokáže prodrat ke střele, a je hbitý při koncovce. Hraje opravdu vyspělý hokej.

Co o něm říkají čísla?

Se 13 asistencemi je třetím nejlepším nahrávačem Chance ligy. Mezi útočníky mu pak patří několik unikátů: žádný jiný forvard nezblokoval tolik střel jako on (13). Zároveň nikdo v lize nezískal v přesilovkách víc bodů než Voženílek (9). 

Zastavme se právě u přesilovek. Sice v nich ještě nedal gól, zato má ale devět asistencí. Zajímavé pak je, že pokaždé, když daly Litoměřice v přesilovce gól a on byl zrovna na ledě, tak měl asistenci. To znamená, že všechny úspěšné akce šly právě přes něj.

Voženílek tráví v přesilovce hodně času (přes čtyři minuty za zápas), odvděčuje se ale velkou efektivitou. I v přepočtu na čas totiž patří k absolutní špičce.

Užitečný je také rovnovážném stavu, kde byl u osmi vstřelených a zároveň u osmi obdržených branek. Při hře v 5 proti 5 tedy neztrácí krok. A pak rozhoduje v přesilovkách...

Voženílek má zároveň výborné Corsi (59,21 %), na čemž má ale zásadní podíl to, že většinu svých střídaní začíná v útočném či středním pásmu. Trenéři nechtějí Voženílka příliš zatěžovat defenzivními úkoly, raději ho mají odpočatého na hru v útoku.

Nutno však zmínit, že jen devět z osmnácti Voženílkových bodů bylo primárních. Často tedy sbírá body díky druhým asistencím. 

To ovšem nic nemění na tom, že za poslední dva roky udělal obrovský pokrok. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz