Mrkejte na něj: Třinci roste na farmě další talent

Foto: Jan Velčovský, hcf-m.cz

Rysi i Oceláři se radují: jednadvacetiletý Jan Bartko je letos mimořádně produktivní. Po 46 zápasech Chance ligy má bilanci 5+23 a v kanadském bodování obránců je pátý.

HokejkaTV

Bartko získal přesně polovinu svých bodů v přesilovce, během níž nasbírá 5,15 bodu za 60 minut. Pouze dva prvoligoví beci jsou v početní výhodě efektivnější: Šimon Szathmáry (6,86 P/60) a Aleš Pavlas (5,54 P/60).

Důležité je zmínit, že jen jedenáct z osmadvaceti Bartkových bodů bylo primárních. Většinu bodů tedy získal díky druhým asistencím. 

I tak je ale Bartkův hokejový vývoj potěšující. 

Kromě toho, že se podílí na dobrých přesilovkách Frýdku-Místku (s úspěšností 18,07 % jsou Slezané na třetím místě v Chance lize), Bartko obstojně zvládá i svoje defenzivní úkoly.

V rovnovážném stavu byl u 37 vstřelených a u 37 inkasovaných gólů. Drží se tedy na neutrálním poměru.

A co je mimořádně zajímavé: Bartko ještě nebyl za celou sezonu vyloučený! Z hráčů, kteří letos odehráli alespoň dvě stě minut, dosud nebyli na trestné lavici pouze on a benátecký útočník Petr Wiencek. 

Jednou větou: Bartko patří k příjemným překvapením sezony.

A není divu, že z něj trenéři udělali nejvytíženějšího obránce Frýdku-Místku (za zápas zvládne 19 minut a 42 vteřin). 

Do grafik jsme zařadili pouze hráče, kteří mají celkový ice time přes 200 minut. V případě údajů z přesilovek jsme pak brali do úvahu pouze obránce s alespoň 100 minutami v početní výhodě.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz