Mrkejte na něj: Kterak Denis Kindl vystoupil z bratrova stínu

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

Dlouho hrál ve stínu svého staršího bratra Jakuba, který má na kontě mimo jiného přes 300 startů v NHL za Detroit a Floridu. Ovšem letos přišel čas mladšího z dvojice Kindlů – Denise, ten se totiž ve své šesté extraligové sezoně konečně naplno našel. Mrkejte na něj.

Jágr Chance liga

Šestadvacetiletý rodák ze Šumperka disponuje fantastickými ofenzivními kvalitami: už jen proto, že ve 31 utkáních, do nichž letos naskočil, nasbíral deset branek a osm asistencí. Ovšem tento výkon je pozoruhodný v okamžiku, kdy zohledníme, že v průměru odehrál pouhých 11:28 minut za zápas, na poměry Plzně příděl pro útočníka čtvrté lajny.

A teprve když zohledníme Kindlovu malou vytěžovanost, ukazují se jeho pravé schopnosti. Body totiž sbírá s frekvencí 3,04 za šedesát odehraných minut a patří mu v tomto ohledu skvělé osmé místo v lize.

Hrubou matematikou to znamená, že kdyby někdejší mládežnický reprezentant hrál v prvním modrobílém útoku, byl by v tuto chvíli už bezpečně nad třicetibodovou hranicí.

Ještě lépe si vede při pohledu na produktivitu. Při všech početních situacích má na svědomí 58 % všech bodů, které škodovka vyprodukuje za jeho přítomnosti ve hře. Přes takové číslo se v soutěži dostali už jen Martin Růžička a Marek Kvapil.

Ovšem za vyrovnaných sil na ledě je už Denis Kindl vůbec největším tahounem své pětky, připíše si totiž 57 % z celkové produkce plzeňské lajny, což jej v tomto ohledu řadí na samý vrchol extraligy.

Tím vším si mladý forvard říká o mnohem víc prostoru na ledě. Dostane jej?

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz