Mrkejte na ně: Obranné duo P+P má už dvacet gólů

Foto: Martin Kurfiřt

Jsou jen tři obránci, kteří v dosavadním průběhu Chance ligy dosáhli na deset gólů. A hned dva z nich hrají za Motor: Karel Plášil a Pavel Pýcha (na fotce).

HokejkaTV

Je to vítaná pomoc pro týmovou produktivitu. Není to ale jen o nich dvou: českobudějovičtí obránci dali dohromady 33 gólů, což dává 25 % všech branek Motoru. Takovou podporu od beků žádný jiný tým nemá.

Jen tři českobudějovičtí útočníci skórovali víckrát než obranáři Pýcha s Plášilem: Lukáš Endál (12), Martin Novák (13) a David Gilbert (14).

Zajímavé je, že Pýcha i Plášil dali osm ze svých deseti branek při hře v pěti proti pěti.

Číslo udává pořadí mezi všemi prvoligovými beky s alespoň 200 odehranými minutami.

Číslo udává pořadí mezi všemi prvoligovými beky s alespoň 200 odehranými minutami.

Oním třetím bekem, který se také dokázal dostat na hranici deseti branek, je kladenský Jiří Říha. Pokud bychom vzali do úvahy odehraný čas, hodně dobře si vede i třebíčský Lukáš Vágner.

Mít ale dva beky s takovou střeleckou formou v jednom týmu? To je unikát.

Plášil stihne za 60 minut vstřelit 0,80 gólu a Pýcha 0,77. Víte, kdo se na podobné úrovni pohybuje z útočníků? Třeba Marek Račuk, Petr Vampola nebo Jaromír Kverka.

Jen aby nevznikla mýlka: Pýcha s Plášilem nehrají vedle sebe. Pýcha už dlouhou dobu nastupuje s Žigou Pavlinem, Plášil v poslední době tvořil dvojičku s mladíkem Martinem Jandusem. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz