Možná jsme mohli hrát ošklivější hokej, ví Simon. A teď pro bronz!

Foto: Alena Zapletalová

25. května 22:42

Adam Bagar

(BRATISLAVA, od našeho zpravodaje) Čeští hokejisté na velkém turnaji zase nezvládli semifinále, na MS v Bratislavě podlehli Kanadě až příliš krutě 1:5 a v neděli je čeká boj o bronz s Ruskem.

Nový fanshop

Výsledek až tak úplně neodpovídá dění na ledě. Češi odehráli s javorovými listy vyrovnanou partii, jenže se trápili v koncovce. Z 41 střel skončila za zády Matta Murrayho jediná. „Odchytal výborný zápas a ukázal, že je neskutečný gólman," pokyvuje útočník Dominik Simon.

„Střel a šancí jsme měli hodně, ale neproměňovali jsme je. Možná jsme mohli hrát o něco jednodušeji, dát si to na modrou a jít před bránu. Hrát trošku ošklivější hokej, hledali jsme až moc hezké věci," dodává Simon, který byl proti Kanadě u dvou inkasovaných branek.

Národní tým po první třetině ztrácel gól, klíčové momenty přišly na startu druhého dějství, kdy šel zámořský výběr dvěma trefami do trháku. „Oba byly hloupé, ale měli jsme lidi v zádech. Kdybychom dali kontaktní gól, mohli jsme být zpět v utkání," ví hokejista Penguins.

Češi se mezi nejlepšími čtyřmi trápili už na MS v letech 2014 a 2015, kdy vyšli naprázdno jak v semifinále, tak v bitvě o bronz. Teď pokračovali v podobném duchu. „Je to hloupé. Šancí bylo hodně a viděli jsme, že góly můžeme dát," krčí rameny hráč s dvanáctkou na zádech.

Českou bídu v semifinále na velkých turnajích zlomil až v čase 53:59 Tomáš Zohorna, v tu chvíli už ale jeho parta prohrávala vysoko 0:5. „Zaplaťpánbůh za ten jeden gól. Dát ho dřív, mohlo to vypadat jinak, odrazili bychom se od něj," pokračuje zklamaný Simon po prohře 1:5.

„V čem nás Kanaďané přehráli? Hráli výborně, zodpovědně dozadu. Byli urputní, silní na puku v naší třetině a především proměňovali své šance," nachází silné stránky kanadského celku, který si zahraje s Finskem o zlato. Čechy čeká „jen" pikantní bitva s Ruskem o bronz.

„Musíme výsledek hodit za hlavu, zapomenout na tenhle zápas a nechat na ledě všechno. Je to nepříjemné, ale za pár hodin nás čeká nový zápas. Bude to však stejné i pro Rusy. Pořád se hraje o bronz, medaile je medaile," velí Simon před partií, která startuje už v 15:45.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz