Mozík v Podolsku válí, je nejlepším obráncem týdne ruské KHL

30. října 2017, 11:36

Václav Jáchim

V létě vyměnil boj o NHL za angažmá v ruské Kontinentální lize, Vojtěch Mozík dokazuje, že přesun východním směrem zvládl na jedničku. Bývalý zadák Mladé Boleslavi nebo Plzně se ve Viťazu Podolsk zařadil ke kmenovým bekům, aktuálně má vynikající formu. Mozík, který by se mohl objevit v nominaci české reprezentace pro turnaj Karjala, byl v KHL vyhlášen nejlepším obráncem uplynulého týdne.

Plekanec Chance liga

Za posledních sedm dní předvedl Mozík kvalitní individuální výkony. Podolsk sice za hodnocené období v KHL vyhrál jediné ze tří utkání, ovšem český krajánek si v nich připsal dva góly a dvě nahrávky. Na branku soupeře vyslal celkem 11 střel, za uvedené tři duely měl hodnocení účasti na ledě při vstřelených a obdržených gólech +3.

Mozíkova forma je příslibem pro český národní tým, který příští týden čeká první podnik letošního Euro Hockey Tour. Nominace bude oznámena ve čtvrtek 2. listopadu. Trenér Jandač uvažoval o Mozíkovi už na jaře v souvislosti se startem na světovém šampionátu v Paříži, jenomže účastník MS dvacetiletých 2012 plnil. povinnosti na farmě New Jersey.

Během dvou sezon sehrál Mozík za Devils sedm utkání, jinak válel za tým Albany v AHL. Nyní je oporou ruského Podolsku, kde zdatně nahrazuje svého předchůdce Jakuba Jeřábka, jenž se pere o šanci v organizaci Montrealu. Za 27 utkání Kontinentální ligy stihl Vojtěch Mozík už čtyři branky a deset nahrávek. Na kontě má také 24 trestných minut a tři plusové body.

Vedle Mozíka získal ocenění také Nikita Bespalov ze Spartaku Moskva, který byl vyhlášen nejlepším brankářem uplynulého týdne KHL. Z útočníků zvolilo vedení soutěže Kanaďana Matta Frattina z Barysu Astana, mezi nováčky uspěl finský útočník Eeli Tolvanen z Jokeritu Helsinky, který byl podobně oceněn už v úvodu sezony.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz