Mountfield přišel i o Linharta. Sháníme obránce, zní z klubu

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Zatímco v ofenzivě mají přetlak, v zadních řadách velké problémy. Hradec Králové trápí zranění obránců, tamní vedení už usilovně pracuje na doplnění defenzivy.

HokejkaSHOPvanoce

Poslední čtyři přípravná utkání vynechal Richard Nedomlel, kterého trápí zranění nohy a není jasné, zda vůbec stihne začátek nové sezony. Naposledy proti Vídni chyběl i Petr Zámorský, zkušeného beka v trénincích i zápasech brzdily menší problémy a raději se šetřil.

Linhart bude mimo minimálně tři týdny

Aby toho nebylo málo, v závěru posledního duelu se Mountfieldu zranil další ostřílený zadák Tomáš Linhart, jenž se při jednom ze soubojů těžce zvedal z ledu. Na střídačku sice odbruslil sám, ale nevypadal vůbec dobře a musel na podrobnější vyšetření do nemocnice.

Pětatřicetiletá opora zadních řad s největší pravděpodobností nestihne start soutěže. „Tomáš bude mimo hru minimálně tři týdny,“ prozrazuje na oficiálním webu generální manažer klubu Aleš Kmoníček s tím, že usilovně pracuje na doplnění hradeckých obranných řad.

Kmoníček: Musíme koukat i na rozpočet

Dobře ví, že při absenci tří obránců není situace vzadu vůbec růžová. Trenéři mají k dispozici Oskarse Cibulskise, Zdeňka Čápa, Michaela Gaspara, Filipa Pavlíka, Mislava Rosandiče a Radima Šaldu, přičemž Gaspar s Šaldou si na extraligu zvykají a Čáp se rve o místo v kádru.

„Obránce sháníme. Po zranění Tomáše Linharta je to ještě trochu větší problém, takže jsme to ihned po zápase s Vídní začali řešit,“ prozrazuje Kmoníček. „Ale musíme koukat i na rozpočet,“ doplňuje s tím, že má pod smlouvou dost útočníků a nejspíš někdo ještě odejde.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Aktuální soupiska Mountfield HK

Brankáři:
Marek Mazanec, Štěpán Lukeš, Daniel Dvořák.

Obránci:
Oskars Cibulskis, Zdeněk Čáp, Michael Gaspar, Tomáš Linhart, Richard Nedomlel, Filip Pavlík, Mislav Rosandič, Radim Šalda, Petr Zámorský.

Útočníci:
Jan Berger, Maris Bičevskis, Lukáš Cingel, Rudolf Červený, Michal Dragoun, Matěj Chalupa, Aleš Jergl, Petr Koukal, Adam Kubík, Patrik Miškář, Matej Paulovič, Radovan Pavlík, Jordann Perret, Radek Pilař, Daniel Rákos, Radek Smoleňák, Tomáš Vincour, Lukáš Vopelka.

Změny v Mountfield HK

Příchody:

Rudolf Červený (Ú, Brynäs)
Marek Mazanec (G, Utica)
Adam Kubík (Ú, Kladno)
Jordann Perret (Ú, Pardubice)
Aleš Jergl (Ú, Olomouc)
Štěpán Lukeš (G, Chomutov)
Zdeněk Čáp (O, Prostějov)
Radim Šalda (O, Rimouski)

Odchody:

Dominik Graňák (O, Karlovy Vary)
Lucas Lessio (Ú, neznámo)
Brandon Maxwell (G, Villach)
Jaroslav Pavelka (G, Plzeň)
Sébastien Piché (O, Pardubice, zkouška)
Juraj Bezúch (Ú, Košice)
Roman Kukumberg (Ú, Slovan Bratislava)
Petr Štindl (O, neznámo)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz