Mountfield našel náhradu za Rybára, Pavelku doplní Maxwell

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

2. června 2018, 9:36

Václav Jáchim

Důležitou pozici v týmu před novou sezonou řešilo vedení hradeckého Mountfieldu. Slovenský brankář Patrik Rybár zaujal Detroit, s nímž podepsal smlouvu a odchází bojovat o uplatnění v NHL. Východočeši byli tím pádem nuceni hledat odpovídající náhradu. Mountfiled má k dispozici Jaroslava Pavelku, ovšem potřeboval dalšího zkušeného brankáře. Teď už ho našel, k účastníkovi semifinále posledního play off míří Brandon Maxwell.

Nový fanshop

Americký gólman chytal tuzemskou nejvyšší soutěž od ročníku 2014-15, naposledy oblékal dres Mladé Boleslavi. Středočeši neprojevili další zájem o jeho služby, účastník letošní olympiády v Koreji koketoval s myšlenkou odchodu do německé DEL. Ale nakonec je všechno jinak. Maxwell posílí hradecký Mountfield.

Vedení klubu delší dobu tušilo, že může přijít o Patrika Rybára, na situaci v brankovišti bylo třeba reagovat. "Sháněli jsme gólmana, který bude ztotožněn s myšlenkou, že budeme chtít dát větší prostor Jardovi Pavelkovi, jelikož si o to svými výkony v loňské sezóně řekl. Po Brandonovi chceme, aby zapadl do týmu. A v případě, že bude chytat Jarda, tak aby mu pomáhal. Toto všechno jsou věci, se kterými Brandon souhlasil,“ konstatuje v tiskové zprávě generální manažer Aleš Kmoníček.

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

Přiznává, že vedení klubu příchod nového gólmana dlouho zvažovalo. Jde o důležité rozhodnutí. "Když jsme se na tom shodli všichni zainteresovaní, tedy trenéři, sportovní manažer a já, jednání byla velmi rychlá. Brandon akceptoval náš návrh smlouvy hned napoprvé a byli jsme tím pádem poměrně rychle domluveni. Pevně věřím, že naváže na dřívější výkony, a že bude platnou součástí našeho brankoviště,“ pokračuje Kmoníček.

Maxwell má za sebou angažmá ve Vítkovicích, Pardubicích a Mladé Boleslavi, kde během uplynulé sezony chytal celkem 38 utkání. Sedmadvacetiletý rodák z městečka Winter Park na Floridě působí v Evropě od ročníku 2012-13, kdy nakoukl do ruského Novokuzněcku. Později Maxwell hájil branku ukrajinského Kyjeva nebo švédského Rögle. V roce 2008 se představil na MS osmnáctiletých, letos v únoru byl třetím brankářem americké olympijské reprezentace na hrách v Koreji.

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Ačkoli se zdálo, že se s českou nejvyšší soutěží může rozloučit, opak je pravdou. Maxwell brzy načne čtvrté extraligové angažmá. O Mountfield projevil velký zájem. "Jeho chuť hrát za Hradec byla evidentní a moc nás tím potěšil. I když jsme o sobě věděli, tak on sám kontaktoval trenéra brankářů Roberta Horynu s tím, že by se rád stal součástí naší organizace," připomíná Aleš Kmoníček.

Maxwell se s vedením klubu dohodl na roční smlouvě s možností klubu uplatnit opci na další sezonu. K hradeckému mužstvu se připojí ve druhé polovině července, kdy Mountfield zahájí společnou přípravu na ledě. "Přivádíme zkušeného gólmana, který zná českou extraligu, což je velká výhoda. Má v ní odchytané tři sezony, tudíž nebude považován za cizince. To je pro nás rovněž poměrně velké plus," uzavírá Aleš Kmoníček.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz