Mountfield na soustředění bez Zámorského či Perreta. Smoleňák má syna Samuela

Foto: Jan Vavřina

Hokejisté Mountfieldu mají za sebou zhruba polovinu letní přípravy, nyní je čeká drobná změna. Východočeši opustí zázemí v Hradci Králové, příští dny stráví na soustředění v Ústí nad Orlicí. Trenérský štáb v čele s hlavním koučem Tomášem Martincem bude mít k dispozici řadu opor včetně Filipa Pavlíka nebo Tomáše Vincoura, chybějí ale ještě účastníci nedávného mistrovství světa.

HokejkaTV

Tréninky na suchu zahájili hráči počátkem května, dávky polykají s velkým úsilím. „Příprava je hodně podobná té loňské, vede ji Michal Tvrdík. Snažíme se opakovat věci, které se nám osvědčily v minulém roce, zároveň se snažíme, aby byly tréninky pro hráče pestré. Zařazujeme tedy nová sportoviště a nové sporty,“ uvedl na klubovém webu hlavní trenér Tomáš Martinec.

Do Ústí nad Orlicí odjeli hokejisté Hradce Králové dnes, v plánu mají kondiční cvičení a trénování herních dovedností, chybět nebudou tenisové a volejbalové duely nebo plavecká kompenzace. Novým prvkem letního trénování budou hodiny jógy. V Ústí nad Orlicí zůstanou hráči Mountfieldu do pátku.

Příprava na suchu je náročná pro každého. Někdo snáší dávky lépe, jiný se do nich musí víc nutit. „Určitě v tom ale nevidím žádný problém. Tím, že trénujeme v kolektivu, táhne jeden druhého. Kluci se chtějí vyrovnat sobě navzájem. Většinu věcí navíc děláme soutěžní formou, v tom je určitě výhoda skupinového tréninku,“ zmínil pro stránky Mountfieldu Tomáš Martinec.

V Ústí nad Orlicí bude naplno pracovat také Radek Smoleňák, jehož manželka Hana přivedla v sobotu na svět syna Samuela. Chybět ještě budou hokejisté, kteří startovali na mistrovství světa. Po turnaji odpočívají Petr Zámorský, Francouz Jordann Perret i dvojice Lotyšů Oskars Cibulskis – Maris Bičevskis.

„Jsme rádi, že kluci reprezentovali hradecký klub. Teď už se ale postupně připojí k týmu a ve druhé polovině letní přípravy bychom měli trénovat v takřka kompletním složení,“ doplnil Tomáš Martinec.

Letní přípravu absolvuje většina posil, které klub angažoval na novou sezonu. Kádr Mountfieldu rozšířili brankáři Marek Mazanec se Štěpánem Lukešem, ze zámoří se vrátil Radim Šalda, do útoku budou k dispozici Aleš Jergl, Adam Kubík a zmíněný Francouz Jordann Perret.

Aktuální soupiska pro sezonu 2019-20

Brankáři:
Daniel Dvořák, Štěpán Lukeš, Marek Mazanec.

Obránci:
Oskars Cibulskis, Zdeněk Čáp, Michael Gaspar, Tomáš Linhart, Richard Nedomlel, Filip Pavlík, Mislav Rosandič, Radim Šalda, Petr Zámorský.

Útočníci:
Jan Berger, Maris Bičevskis, Lukáš Cingel, Michal Dragoun, Matěj Chalupa, Aleš Jergl, Petr Koukal, Adam Kubík, Patrik Miškář, Matej Paulovič, Radovan Pavlík, Jordann Perret, Radek Pilař, Daniel Rákos, Radek Smoleňák, Tomáš Vincour, Lukáš Vopelka.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz