Mountfield lákal kanadského beka, ten nakonec změnil kluby na Slovensku

30. června 17:25

Václav Jáchim

V minulé sezoně patřil k nejlepším bekům slovenské Tipsport extraligy, Jordon Southorn válel v dresu lídra základní části z Banské Bystrice a po předčasném ukončení ročníku zvažoval další angažmá. Jak uvádí web pravda.sk, zájemci se hlásili i ze zahraničí – včetně české Tipsport extraligy.

partneři českého hokeje

Podle uvedeného zdroje o Southorna stáli v Hradci Králové, vedení Mountfieldu prý hráče oslovilo s nabídkou. Východočeši netajili snahu posílit zadní řady, třicetiletý rodák z kanadského Montrealu mohl být zajímavou variantou. Ovšem k přesunu do naší nejvyšší soutěže nakonec nedojde, Southorn se domluvil na působení v Dukle Michalovce.

Není tajemstvím, že o jeho služby byl v českých končinách zájem už dřív. Když v průběhu ročníku 2018-19 uvažoval o přesunu do Evropy poté, co sezonu začal v týmu Florida Everblades z East Coast Hockey League, vedl jeho agent jednání s českými kluby. Southorn si ovšem následně plácl s Banskou Bystricou a prožil tam úspěšné období.

Chlapík, jehož ze 104. pozice draftu, získalo Buffalo, nechal za zády roky marného boje o uplatnění v NHL. V létě 2016 se přesunul do Kazachstánu, za Torpedo Usť-Kamenogorsk hrál ruskou Vyšší ligu, posléze stihl 23 utkání elitní KHL v barvách Barysu Astana. Na většině štací byl hodně produktivní, pověst naplnil i mezi mantinely slovenské nejvyšší soutěže.

Foto: šport.aktuality.sk

Loni slavil s Banskou Bystricou titul, letos první příčku po základní části. Teď je čerstvou posilou ambiciózní Dukly Michalovce, kde navýšili rozpočet na platy hráčů a přivítali několik zajímavých tváří. „Mezi prvními, které jsme angažovali, byli Vladimír Mihálik a Marek Bartánus. Především Vlado si v Banské Bystrici herně i lidsky sedl s Jordonam, což hrálo velkou roli," řekl ke stěhování kanadského obránce manažer Peter Tirpák.

Southorn kývl Dukle i s ohledem na cíle klubu a změny v kádru. „Na jeho příchodu má zásluhu nejen Vladimír Mihálik, ale do velké míry i asistent Ivan Droppa," zmínil Tirpák někdejšího zkušeného beka, který si během kariéry zahrál NHL v Chicagu nebo naši nejvyšší soutěž za pražskou Slavii a Litvínov.

Southorn si českou Tipsport extraligu zatím nevyzkouší. V uplynulém ročníku té slovenské sehrál 51 utkání, vstřelil 13 branek a zaznamenal 38 asistencí, což je na zadáka vynikající bilance. Rok předtím stihl za Banskou Bystrici i s play off celkem 39 startů s bilancí 7 gólů a 20 nahrávek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz