Mountfield hlásí posily: do kádru Východočechů míří Allen a Klíma

Foto: mountfieldhk.cz

8. října 2019, 14:12

Václav Jáchim

Hokejisté Mountfieldu neměli poslední dobou optimální výsledky. S 12 body jsou v tabulce Tipsport extraligy osmí, vedení se snaží vylepšit kádr a hlásí dvě nové tváře. Do týmu trenéra Tomáše Martince míří bývalý plzeňský bek Conor Allen a útočník Kevin Klíma, jenž dosud působil ve Spartě.

HokejkaSHOPvanoce

V uplynulých dnech opustili mužstvo obránci Philip Samuelsson a Tomáš Voráček, kteří byli v klubu na zkoušce a neuspěli. Vedení Mountfieldu avizovalo snahu o doplnění defenzivy, aktuálně je potvrzen nástup Conora Allena. Hokejista se zkušenostmi z NHL strávil minulý ročník v Plzni, kde i s play off sehrál 61 utkání TELH, zaznamenal 11 branek a 7 nahrávek.

Allen jde do Hradce Králové prozatím na měsíční zkoušku. „Po odchodu dvou hráčů a zranění Oskarse Cibulskise máme v obraně poměrně malou konkurenci a potřebujeme ji zvýšit. Hledali jsme někoho zkušeného, ale žádný vhodný český hráč na trhu není. Poohlédli jsme se proto v zahraničí, a protože Conora známe z Plzně, oslovili jsme ho a domluvili se s ním na dvouměsíční zkoušce,“ uvedl na klubovém webu generální manažer Aleš Kmoníček.

Foto: Michaela Martinátová, hc-olomouc.cz

Devětadvacetiletý bývalý zadák New York Rangers by měl do Česka dorazit ve čtvrtek. Pokud nenastanou komplikace, za Mountfield poprvé nastoupí do pátečního duelu s Mladou Boleslaví. „Jsme rádi, že jsme se s Conorem domluvili na spolupráci. Jeho požadavky byly nejprve hodně náročné, poté přistoupil na dvouměsíční try out. Očekáváme od něj podstatné zlepšení obranné fáze, měl by zkvalitnit hru dopředu i dozadu,“ připomněl na klubových stránkách sportovní manažer Jaroslav Bednář.

Nová tvář je v Hradci Hradci Králové k dispozici také do útoku, z pražské Sparty přišel na hostování Kevin Klíma. Syn někdejšího československého reprezentanta Petra Klímy hned s novými spoluhráči odjel k dnešnímu večernímu klání Ligy mistrů do rakouského Štýrského Hradce.

Pražané před několika přivítali navrátilce z Finska Davida Tomáška, což znamenalo zvýšení konkurence.  „Náš útok je nyní nabitý. Věříme, že pro Kevinovu kariéru bude lepší hrát pravidelně za Hradec Králové. U nás byl aktuálně až na pozici čtrnáctého útočníka, což je pro něj z pohledu zahraničního hráče škoda," zmínil sportovní ředitel Petr Ton. 

V Hradci od Klímy očekávají přínos. „Bruslením a přímočarostí zapadá Kevin do naší koncepce. Protože má Sparta přetlak v ofenzívě, Kevina uvolnila z kádru. Vzhledem k jeho talentu je to hráč s příslibem do budoucna,“ řekl Aleš Kmoníček. Mountfield má v ofenzivě k dispozici víc hráčů, podle klubového webu někdo z útočníků kádr opustí.

Foto: piratichomutov.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz