Motorové myši znovu v Česku. Ženská osmnáctka má v Tachově Japonky

Foto: Slovenský zväz ľadového hokeja / hockeyslovakia.sk

Exotického soupeře budou moci sledovat v akci fanoušci na západě republiky. Po víkendu totiž do Česka dorazí ke dvěma utkáním hokejistky Japonska do 18 let.

Nový fanshop

Mladé Japonky jsou navzdory geografické vzdálenosti častými soupeřkami českých reprezentantek. V kategorii do 16 let se letos v dubnu účastnily i Evropského poháru ve Finsku, osmnáctka také jezdí na náš kontinent za kvalitní konfrontací, o které se jí v Asii může jen zdát.

Český tým trenéra Pavla Zuziaka hrál s Japonskem už loni v listopadu, v Litoměřicích a Lovosicích první zápas vyhrál a další dva prohrál. Na neúspěšné straně stál i letos v srpnu na turnaji v Púchově, kde padl bez vstřelené branky 0:2.

„Vlétli jsme na ně dobře, měli jsme spoustu šancí, zívala na nás prázdná branka. Ale bohužel nám to tam nespadlo. Byli jsme málo důrazní a měli i trochu smůly,“ říkal tehdy Zuziak. „Trochu na nás padla deka, že nemůžeme ten gól dát. To nám pak svazovalo ruce,“ mrzelo ho.

Teď se juniorky zkusí po třech porážkách pomstít. Nastoupí ale v čistě domácí sestavě. Reprezentační premiéru prožije brankářka Barbora Polášková, kromě hráček ročníků 2001 a 2002 dostala další pozvánku i mladší útočnice Anna Kalová z šestnáctky.

Minimálně pro některé hokejistky jde o poslední šanci, jak zabojovat o účast na mistrovství světa. To hostí v lednu 2019 právě Japonsko, před odjezdem čeká tým už jen turnaj v Rusku, kde se k němu připojí hráčky ze zahraničí.

Zápasy na zimním stadionu v Tachově se hrají v pondělí a úterý 5. a 6. listopadu vždy od 17:30.

Foto: Slovenský zväz ľadového hokeja / hockeyslovakia.sk

Nominace českého týmu

Brankářky:
Barbora Polášková (Ostrov), Julie Mathauserová (Jaroměř).

Obránkyně:
Tereza Radová (Olomouc), Klára Seroiszková (Karviná), Vivien Šmajdová (Sokolov), Adéla Škrdlová (Velké Meziříčí), Daniela Pejšová (Bílina), Adéla Hanzlíková (Rokycany), Gabriela Horáková (Letňany), Zdeňka Suchánková (Jaroměř).

Útočnice:
Nikola Dýcková (Vlašim), Anna Fabšicová (Strakonice), Kateřina Petřeková (Olomouc), Patricie Škorpíková (Karviná), Tereza Mazancová (Mladá Boleslav), Sára Čajanová (Vsetín), Anna Kalová, Michala Machková (obě Kadaň), Tereza Horáková (HC Krkonoše), Kristýna Hájková (Skuteč), Lucie Hlavatá (Jaroměř), Marie Nowáková (Děčín).

Náhradnice:

Brankářka: Jaroslava Krejčová (Ledeč nad Sázavou). Obránkyně: Tereza Sovjáková (Vsetín), Renata Mudráková (Brumov-Bylnice).

Realizační tým:

Manažer: Lubomír Johan
Hlavní trenér: Pavel Zuziak
Asistenti trenéra: Jiří Vozák a Martin Vojtek
Lékař: MUDr. Radim Jünger
Masér/kustod: Martin Vašek

Program zápasů

Pondělí 5. listopadu:
16:30 Česko – Japonsko

Úterý 6. listopadu:
16:30 Česko – Japonsko

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz