Motor zúžil kádr: končí šest hráčů včetně Heřmana!

Foto: Petr Kraus, Hokejové foto - Petr Kraus

České Budějovice udělaly první řez širokým kádrem. Do sestavy prvoligového favorita se nevešli obránci Vojtěch Doktor, Ondřej Kachyňa a útočníci Martin Heřman (na fotce), Jan Havel, Milan Dančišin a Jan Tlačil.

Nový fanshop

Martin Heřman se s Motorem loučí po pěti sezonách. Během nich si ho fanoušci zamilovali díky bojovnosti a poctivému přístupu. Na ledě byl pro soupeře hodně nepříjemný.

Kdysi zářil po boku Tomáše Nouzy a Josefa Straky. Poslední roky měl spíš defenzivnější úkoly. V uplynulé základní části získal ve 46 zápasech 23 bodů (9+14).

Jan Havel, který přišel na zkoušku z Chomutova, se během přípravy nejevil špatně, konkurence v útoku Motoru je ale obrovská. Musí si proto hledat jiné působiště.

Podobně jako loňská opora českobudějovické juniorky Jan Tlačil a útočník Milan Dančišin, který měl v minulé sezoně poměrně stabilní místo v sestavě Motoru (v základní části 47 utkání, 3+6).

Vojtěch Doktor, jehož nadějnou kariéru s reprezentačními starty zbrzdilo zranění, a Ondřej Kachyňa jsou další zástupci nastupující generace.

Neznamená to ale, že se cesty všech výše uvedených hráčů s Motorem definitivně rozcházejí.

„Někteří budou k dispozici v první nebo druhé lize, jiní v juniorce. Chceme, aby byli kdykoliv připraveni, abychom si je mohli stáhnout zpět. Přejeme si mít širší kádr než v uplynulé sezoně," uvedl pro hcmotor.cz asistent trenéra Aleš Totter.

Změny v ČEZ Motor České Budějovice

Příchody
Jakub Suchánek (O, Jihlava)
Radek Prokeš (Ú, Prostějov)
Jan Kloz (Ú, Pardubice)
Vít Christov (Ú, Frýdek-Místek)
Miroslav Holec (Ú, Olomouc)
Jan Veselý (Ú, Ústí nad Labem)
Matouš Venkrbec (Ú, Prostějov)
Ben Hawerchuk (Ú, Barrie Colts, OHL)
Ivan Lytvynov (O, Peliitat, FIN2)
Milan Klouček (G, Pardubice)
Niklas Pavel (O, Pantern, SWE2)

Odchody
Zdeněk Kutlák (O, ?)
Mitch Fillman (O, Mladá Boleslav)
Cody Bradley (Ú, ?)
Jakub Doktor (Ú, Vsetín)
Miloslav Čermák (Ú, ?)
Martin Heřman (Ú, ?)
Jan Tlačil (Ú, ?)
Vojtěch Doktor (O, ?)
Ondřej Kachyňa (O, ?)
Milan Dančišin (Ú, ?)
Jan Havel (Ú, ?)
Petr Kváča (G, Třinec)

Foto: Pavel Kacerovský, hcmotor.cz

Aktuální soupiska ČEZ Motor České Budějovice

Brankáři: Jan Strmeň, Milan Klouček, Marek Dvořák.

Obránci: Žiga Pavlin, Karel Plášil, Pavel Pýcha, Jakub Suchánek, René Vydarený, Ivan Lytvynov, Niklas Pavel, Václav Svach.

Útočníci: Jakub Babka, Martin Beránek, Zdeněk Doležal, Lukáš Endál, Miroslav Holec, Vít Christov, Václav Karabáček, Jan Kloz, Martin Novák, Pavel Novák, Radek Prokeš, Roman Přikryl, Jiří Šimánek, Matouš Venkrbec, Jan Veselý, David Gilbert, Ben Hawerchuk.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz