Motor zbrojí na novou sezonu. Od konkurence přivedl útočníka Čermáka

Miloslav Čermák. | Foto: hcmotor.cz

Českobudějovický Motor pomalu ale jistě chystá svůj kádr na opětovný útok na extraligu. Po podpisu důležitých členů kádru a získání kanadského obránce Fillmana se Jihočechům podařilo přivést útočné eso z konkurenční Slavie. Novým hráčem Motoru se totiž stal útočník Miloslav Čermák, který by měl v Českých Budějovicích působit v rámci ročního hostování.

Nový fanshop

Na jihu Čech se devětadvacetiletý Miloslav Čermák už zapojil do tréninku, definitivní stvrzení jeho přesunu do Českých Budějovic má však teprve přijít. Definitivně jeho příchod dotáhneme až po svazové konferenci, kde by měl být schválen nový přestupní řád, ale předjednáno je, že přijde na roční hostování,“ vysvětloval pro oficiální web Motoru generální manažer Českých Budějovic Stanislav Bednařík.

Čermák je odchovancem havlíčkobrodského hokeje, kde také strávil značnou část své hokejové kariéry. Stejně tak je ale výrazně spjatý s týmem pražské Slavie, se kterou v roce 2008 dokonce slavil extraligový titul. Později s ní doplnil sbírku medailí o stříbrnou a bronzovou. V dresu sešívaných odehrál Čermák celkem 200 extraligových zápasů, v nichž si připsal 37 bodů za 10 branek a 27 asistencí. 

>> Motor extraligovou licenci nekoupí. Postoupit chce sportovní cestou

Ve Slavii působil poslední dvě sezony, v té uplynulé pomohl Pražanům až do baráže o extraligu, která však nakonec pro Slavii úspěšná nebyla. Čermák zažil z osobního hlediska jednu z nejúspěšnějších sezon, v základní části WSM Ligy posbíral celkem 47 bodů za 24 branek a 23 gólových nahrávek. Mimo Slavii působil například také v Litoměřicích, Ústí nad Labem či Berouně. Nyní jej čeká nová výzva.

„Jsem moc rád za to, že nabídka z Českých Budějovic přišla. Chodí tady neuvěřitelné návštěvy, na to se těším úplně nejvíc, až nás požene naplněná hala. Ambice tady jsou také ty nejvyšší, takže to pro mě bylo jednoznačná volba,“ prozradil po příjezdu do Českých Budějovic Miloslav Čermák na webových stránkách Motoru. 

„Chodí tady neuvěřitelné návštěvy, na to se těším úplně nejvíc, až nás požene naplněná hala.“

České Budějovice už dříve podepsaly kanadského obránce Mitche Fillmana, kmenových hráčem se stal Lukáš Květoň, který na jihu Čech hrál minulou sezonu v rámci hostování z Chomutova. Pod smlouvou jsou také opory Josef Straka, Tomáš Nouza, nebo David Kuchejda. Dočká se Motor, který od nové sezonu povede Antonín Stavjaňa, vysněného návratu mezi elitu? 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz