Motor to dokázal. Potřetí zdolal Salcburk a je mistrem staršího dorostu!

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Starší dorostenci Českých Budějovic jsou mistry české extraligy! Ve finále na ledě Vítkovic svedli úžasný souboj s rakouskou akademií Salcburku. Oba týmy se několikrát prostřídaly ve vedení, až musely rozhodnout nájezdy. Ty zvládl lépe Motor, nejobávanějšího soupeře tak porazil i potřetí v sezoně a slaví titul! Bronz připadl Plzni po výhře 4:2 nad Spartou.

HokejkaTV

Podobně jako v semifinále proti Spartě, i tentokrát Salcburk na českého soupeře rázně vletěl. Na úvodní gól potřeboval jenom o pár sekund víc, Maxmilian Rebernig ho znovu stihl ve třetí minutě. Motor se chvíli oklepával, pak mu ale pomohla první přesilovka. V jejím záveru vyhrál buly Michal Silný a puk z dálky nekompromisně napálil do sítě Vojtěch Doktor.

Budějovičtí své dvě oslabení ubránili a když pak dostali dokonce výhodu pět na tři, těsně před jejím koncem proměnil drtivý tlak Matěj Toman a obrat byl na světě!

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Druhá třetina nabídla zpočátku hodně vyčkávací hokej. Jenže Salcburk postupně začal hru ovládat a gólman Daniel Svoboda kapituloval dvakrát během dvou a půl minut. Jeden protiútok využil John Jason Peterka, další pak Luis Lindner. Zdálo se, že rakouský účastník má fyzicky navrch a Motor už těžko hledá síly.

Trpělivě si ale počkal na svoje šance. A ve 49. minutě skóre zase otočil na svoji stranu! Přečíslení využil Jakub Čížek a šťastnou tečovanou ranou pak uspěl Michal Silný. Jenže Red Bull zase stihl vyrovnat, samostatný únik nekompromisně proměnil opět Peterka.

Salcburk tak v play off počtvrté v řadě šel do prodloužení, což je disciplína, kterou naopak Motor neznal. Dostal ale obrovskou možnost rozhodnout po špatném střídání soupeře. V přesilovce čtyři na tři spustil drtivý tlak, jenže Novák ani Čížek nedokázali stoprocentní šance proměnit!

Nakonec je to ale nemrzelo. Red Bull sice na nájezdy prostřídal brankáře, jenže Kristiansen pustil tři pokusy ze čtyř. Za Motor přesně mířili Silný, Toman i Novák, zatímco za „Rakušany“ jen další Čech Barinka. Titul z Extraligy staršího dorostu putuje do Českých Budějovic!

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Finále Extraligy staršího dorostu:

EC RED BULL SALCBURK – HC MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE 4:5 po nájezdech (1:2, 2:0, 1:2 – 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Rebernig (Zündel, Barinka), 31. Peterka (Dube), 34. Lindner (Čermák, Zündel), 53. Peterka (Dube, Hede) – 9. Doktor (Silný, Šafář), 20. Toman (Novák, J. Čížek), 49. J. Čížek (Beránek, Toman), 49. Silný (Beránek, Řezáč), rozh. nájezd Toman.
Rozhodčí: Cabák, Kika – Gančarčík, Rožánek.
Vyloučení: 6:4.
Využití: 0:2.
Diváci: 420.
Střely na branku: 42:24 (9:8, 19:5, 9:6 – 5:5).
EC Red Bull Salcburk: Kolarz (nájezdy Kristiansen) – Alanov, Hadamczik, Zündel, Lindner, Obu, Wimmer – Čermák, Barinka, Rebernig – Peeters, Varejcka, Huber – Peterka, Dube, Hede – Vogt, Stewart. Trenér: Levijoki.
HC Motor České Budějovice: Svoboda – Doktor, Šafář, Hubata, Kubíček, Škola, Vávra, A. Čížek, Svach – Vaculík, Krcho, Masopust – Novák, Toman, J. Čížek – Beránek, Silný, Řezáč – Egert, Hrubec, Grossmann. Trenér: Bělohlav.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Utkání o 3. místo:

HC PLZEŇ 1929 – HC SPARTA PRAHA 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 14. Hasman (Princl, Procházka), 23. Mužík (Matiášek, Přikryl), 29. Šiller (Mužík, Přikryl), 42. Hajšman (Matiášek, Šilhán) – 35. Bláha (Vitouch), 59. Dani (Čech).
Rozhodčí: Čuňočka, T, Micka – Bartek, Rožánek.
Vyloučení: 7:7.
Využití: 1:1.
Střely na branku: 43:43 (17:18, 10:16, 16:9).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz