Motor složil Salcburk. Dvakrát! Motivace byla obrovská, přiznává Doktor

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Salcburk během minulého hracího týdne padl podruhé a potřetí v sezoně. O jeho skalp se v obou případech postaraly České Budějovice, které zápasy ovládly, i když nebyly střelecky aktivnější. „Pocit to byl úžasný. Ostatně stejně jako při každé výhře, akorát byla tahle okořeněná tím, že soupeř doposud prohrál jen jednou v sezoně," prozrazuje obránce Vojtěch Doktor.

Nový fanshop

Lídr tabulky ze Salcburku dohrával s Motorem kromě běžného programu osmnáctého kola ještě čtvrté kolo. To zapříčinilo, že se oba soupeři střetli v pátek i sobotu. Nejprve duel přivítala jihočeská metropole, po utkání hráči přejeli do Salcburku.

„Motivace byla z naší strany obrovská. Na tyto zápasy jsme se všichni těšili celou sezonu a věděli jsme, že máme na to, je porazit. Myslím, že všichni kluci chtěli z celého srdce ukázat, že máme na to přehrát i tak velkou a známou akademii, jako je právě Salcburk," prozrazuje Vojtěch Doktor.

Motor trochu překvapivě slavil vítězství 2:1 a 5:2, přičemž v obou zápasech nebyl střelecky aktivnější. „Oba zápasy probíhaly podobně. My hráli přesně náš systém, o kterém víme, že funguje, a Salcburk si s tím moc nevěděl rady. Jak v šatně s klukama ze srandy říkáme, "zamkli jsme je u nás v pásmu", a to byl náš klíč k úspěchu. Všichni jsme na ledě nechali maximum a hráli jako tým. Myslím, že přesně to je naše hlavní zbraň. Za zmínku stojí také perfektní výkon brankáře Daniela Svobody, který je teď opravdu v úžasné formě," vysekl poklonu maskovanému muži Doktor.

Zároveň ale dodává, že žádná speciální příprava neproběhla. „Vše probíhalo v podstatě jako každý zápas. Měli jsme video, poradu... Šli jsme do zápasu s velikými očekáváními, jestli jsou opravdu tak dobří, jak se o nich říká. Zaujalo mě jejich umění a klid s pukem na holi." Red Bull v základní skupině Extraligy staršího dorostu ztratil pouze bod, v nadstavbě prohrál podruhé a potřetí v sezoně. O to větší bylo nadšení Českobudějovických.

„Pocit to byl úžasný. Ostatně stejně jako při každé výhře, akorát tahle byla okořeněná tím, že soupeř doposud prohrál jen jednou v sezoně. V pátek na oslavy nebylo moc času, jelikož jsme hned po zápase vyráželi směr Salcburk. V sobotu už byli všichni z velice těžkého dvojzápasu tak unaveni, že na oslavy zbylo jen minimum sil, ale přece na jejich lehkou formu došlo. Trenéři byli doufám spokojeni, pochválili nás a odměnili dobrou večeří," dodává českobudějovický bek.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Právě ten odehrál v nadstavbě za starší dorost první dva duely, jinak stabilně působí v juniorce. „Skákat mezi juniorkou a starším dorostem není zrovna lehké: jiný styl hokeje, jiný systém... Ale dá se s tím rychle vyrovnat. Moje role je stejná jako ostatních spoluhráčů, a to odvést při zápase co nejlepší výkon a být užitečný pro tým. V utkáních dostávám velikou porci minut na ledě, za což jsem velice rád."

Salcburk v pondělní předehrávce porazil brněnskou Kometu a je i přes dvě porážky zpátky na prvním místě tabulky. České Budějovice se díky šesti vybojovaným bodům vyhouply na čtvrtou pozici, na samotný vrchol přitom ztrácejí pouze body dva. Motor vyhrál už posedmé v řadě a porazit přitom dokázal všechny celky z nejvyšších pater tabulky.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz