Motor přivítal Kanaďana Gilberta. Prospal zúžil kádr, končí pět hráčů

Foto: Pavel Kacerovský, hcmotor.cz

České Budějovice po úvodním přípravném zápase v Plzni zúžily kádr. V Motoru už nepokračují mladíci Stanislav Dosek, Daniel Dudáček, Jakub Káník, Vojtěch Krcho a Michal Silný.

Nový fanshop

„Na ledě už trénujeme takřka čtyři týdny a hráče jsme celou dobu bedlivě pozorovali. Viděli jsme je i v zápasech, které se hrály mezi sebou, a na základě toho jsme vyhodnotili, kdo tady nebude dál pokračovat,“ líčí pro klubový web hcmotor.cz hlavní kouč Václav Prospal.

S pruhem, nebo bez? Motor nechá fanoušky vybrat dresy »

Útočníci Vojtěch Krcho a Michal Silný se zapojí do přípravy českobudějovických juniorů, bek Stanislav Dosek odchází do zámoří. „Standa byl draftován a má ambice jít hrát juniorskou ligu do Ameriky s tím, že by se popral i o univerzitní hokej,“ sděluje někdejší útočník.

A zadák Daniel Dudáček s forvardem Jakubem Káníkem? „Těžko říct, jestli je vedení dokáže prosadit do nějakého prvoligového týmu, nebo si najdou angažmá v Jihočeském kraji. Jsou tady hned tři týmy, které působí ve druhé lize,“ hlásí Prospal, který přivítal útočnou posilu.

Další Kanaďan v Motoru, Jihočeši zkoušejí střelce Davida Gilberta »

V pondělí se k Motoru připojil Kanaďan David Gilbert, jenž přichází na tříměsíční zkoušku. „Bude mít prostor, aby ukázal, co umí. Naposledy hrál EBEL, prošel několika kluby v zámoří. Zkušenosti i dobré parametry má,“ říká Prospal na adresu sedmadvacetiletého centra.

Aktuální soupiska Motoru na sezonu 2018-19

Brankáři:
Petr Kváča, Jan Strmeň, Daniel Svoboda.

Obránci:
Zdeněk Čáp, Vojtěch Doktor, Mitchell Fillman, Ondřej Kachyňa, Zdeněk Kutlák, Žiga Pavlin, Karel Plášil, Pavel Pýcha, René Vydarený.

Útočníci:
Jakub Babka, Martin Beránek, Cody Bradley, Miloslav Čermák, Jakub Čížek, Milan Dančišin, Jakub Doktor, Zdeněk Doležal, Lukáš Endál, David Gilbert, Martin Heřman, Martin Novák, Pavel Novák, Rok Pajič, Roman Přikryl, Jiří Šimánek, Vladimír Škoda, Ondřej Šulek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz